O I miejsce: Ogniwo v Master Pharm 19:1504.07.2021

W rozegranym w Sopocie meczu finałowym Ekstraligi Rugby Ogniwo pokonało Master Pharm Rugby Łódź 19:15 (13:6) zdobywając 11 tytuł mistrzowski.

Początek meczu był nerwowy, Michał Kępa nie wykorzystał dogodnego strzału na bramkę, a Ogniwo przegrywało swoje auty, to jednak sopocianie otworzyli konto punktowe kiedy w 20 minucie Wojciech Piotrowicz trafił z rzutu karnego. Kopacz Master Pharm więcej szans nie zmarnował dwa kolejne karne weszły w światło bramki i goście objęli prowadzenie 6:3. Wynik połowy ustaliło jednak Ogniwo, Robert Olszewski położył piłkę pomiędzy słupami, a Piotrowicz podwyższył na 13:6. Po zmianie stron kolejne dwie szanse na zmianę wyniku z rzutów karnych miał Kępa, wykorzystał tylko jedną zmniejszając dystans na 13:9. W 54 minucie żółtą kartkę zobaczył Marcin Wilczuk, który tym spotkaniem postanowił zakończyć seniorską karierę, jednak mimo gry w osłabieniu Ogniwo zdobyło kolejne punkty, Piotrowicz kopnął karnego na 16:9. Wynik nadal był na styku, ale gdy dziesięć minut później żółty kartonik zobaczył Krystian Pogorzelski, Piotrowicz kopnął kolejnego karnego i na kwadrans przed końcem Ogniwo prowadziło 19:9. Pięć minut później Kępa trafił z karnego na 19:12, ale gdy łodzianie walcząc o przyłożenie dostali karnego zdecydowali się kopać na słupy. Jednak ten kop Kępy był ostatnią zdobyczą punktową w tym spotkaniu, na kolejne akcje punktowe zabrakło czasu, Ogniwo Sopot wygrało 19:15 zdobywając 11 tytuł mistrzowski w historii.

Przed meczem uhonorowała została Reprezentacja Polski Kobiet, która przed tygodniem sięgnęła w Moskwie po srebrny medal Mistrzostw Europy, w przerwie Panie miały swoistą rundę honorową oklaskiwane przed dwutysięczną widownię.

04.07.2021 : Ekstraliga - Mecz o I miejsce
MKS Ogniwo Sopot v Master Pharm Rugby Łódź  19:15 (13:6)  /Łukasz Jasiński, Dariusz Reks, Adrian Pawlik, Mirosław Szczepański- techniczny/
Punkty Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 14 (pd, 4K), Robert Olszewski 5 (P).
Punkty Master Pharm: Michał Kępa 15 (5K).
Żółte kartki: Marcin Wilczuk (Ogniwo), Krystian Pogorzelski (Master Pharm).