POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

OKKWJ w Zgorzałe01.09.2017


W dniach 17-24.08.2017 w miejscowości Zgorzałe odbyła się Ogólnopolska Konsultacja Kadr Wojewódzkich Juniora (OKKWJ).

W/w akcja dedykowana była dla zawodników z roczników 2000 i 2001 powoływanych w ramach kadr narodowych U18, U16 oraz kadr wojewódzkich.

Niestety nie wszyscy powołani mogli się stawić na akcji. Ostatecznie w treningach podczas konsultacji uczestniczyło 64 zawodników.

Treningi odbywały się trzy razy dziennie na bardzo bobrze przygotowany boisku do rugby z wykorzystanie specjalistycznego Sprzętu przydatnego zwłaszcza do doskonalenia pozycjonowania oraz do kształtowania partii mięśniowych zwłaszcza zawodników młyna. Dzięki zaangażowaniu trenera Krzysztofa Krzewickiego, który dodatkowo zaangażował kadrę szkoleniową OKKWJ (trenerów, fizjo, kierownik) możliwe było ostateczne przygotowanie sprzętu, w całości sfinansowanego ze środków PZR, który z pewnością posłuży wielu kadrom Narodowym w specjalistycznych treningach rugby.

Głównym tematem realizowanym przez trenerów było przejście linii obrony, gra na kontakcie poprzedzona obserwacją. To właśnie umiejętność obserwacji i podejmowania decyzji sprawiała największy problem szkolony zawodnikom. Również zawodnicy ataku mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności za sprawą udziału w konsultacji trenera Wojciecha Piotrowicza, który prowadził specjalistyczne treningi gry nogą.

Wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem w trakcie treningów. Trener kadry U18 skierował ogromne podziękowania dla Krzysztofa Okapy, Przemysława Pustkowskiego, Grzegorza Kacały, Marka Maciejewskiego, Łukasza Kościelniaka i wspomnianego wcześniej Wojciecha Piotrowicza za zaangażowanie i ogromną pomoc w treningach.

Oddzielny panel treningów mieli zawodnicy rocznika 2001, którzy pod okiem trenera kadry U16M Macieja Misiaka przygotowywali się do turnieju Olimpijskie Nadzieje w Rugby 7, a jak już wiemy z wcześniejszych relacji na tym turnieju zaprezentowali się z dobrej strony.

Była to pierwsza akcja selekcyjna do kadry U18 podczas, której trener Krzewicki i trener Okapa wraz z trenerami kadr wojewódzkich mógł obserwować potencjalnych kadrowiczów . 

Następna Ogólnopolska Konsultacja Kadr Wojewódzkich Juniora zaplanowana jest na 05-08.10.2017 w miejscowości Burzenin.

Jacek Zalejarz
Kierownik Wyszkolenia PZR 


Kalendarz Rugby 7 na Jesień 2017 Orzeczenia Komisji Gier i Dyscypliny
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1