POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Ochraniacz słupów nie jest polem punktowym13.05.2020


World Rugby ogłosił, ze skutkiem natychmiastowym, że nie będzie już można zdobyć przyłożenia przyciskając piłkę do ochraniacza słupa bramki.
 
Nowelizacja do przepisu 8 została zatwierdzona przez World Rugby Council podczas specjalnego spotkania w formie telekonferencji, które odbyło się 12 maja br. i jest zgodna z zaleceniami międzynarodowego Rugby Committee i specjalistycznej Laws Review Group.
 
Ponieważ obrońcy są obecnie zobowiązani przepisami gry do pozostawania poza linią bramkową i ochraniaczami słupów, których rozmiar rośnie ze względów bezpieczeństwa, zespołom coraz trudniej w zgodzie z przepisami bronić tego obszaru. W niektórych ekstremalnych przypadkach ochraniacze słupów zostały podniesione lub przesunięte przez drużyny broniące, pozostawiając odsłonięte słupki i tym samym zwiększając ryzyko obrażeń.
 
Zmienione przepis otrzymał brzmienie: Ochraniacz bramki nie jest już przedłużeniem linii bramkowej, a zatem przepis 8.2 (a) będzie brzmiał: Przyłożenie jest przyznane, gdy atakujący zawodnik jako pierwszy przyłoży piłkę na polu punktowym.
 
Przewodniczący World Rugby Sir Bill Beaumont powiedział: Misją World Rugby jest uczynienie gry tak prostą, bezpieczną i przyjemną, jak to tylko możliwe. Niniejsza poprawka przepisu 8 odzwierciedla tę misję. Drużyna atakująca nie może już zdobyć przyłożenia dotykając ochraniacza i musi przyłożyć piłkę na polu punktowym, daje to drużynom broniącym szansę na uniknięcie rzutu karnego.
 
Przepisy gry na rok 2020 są dostępne w 11 językach na www.laws.worldrugby.org

Nowa Superliga Rugby w USA? Zamach majowy ... na rugby
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0