POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Olsztyn: Wygrało rugby08.11.2019


Olsztyn wybrał projekty w budżecie obywatelskim. Wygrało rugby
 
https://olsztyn.onet.pl/
 
Budowa części infrastruktury stadionu rugby, skateparku czy kompozycje rzeźbiarskie warmińskie żurawie to projekty, które będą realizowane w przyszłym roku dzięki finansowaniu z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wyniki głosowania przedstawiono 05 listopada br. w urzędzie miasta w Olsztynie.

Podczas konferencji prasowej prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz powiedział, że "zarządzanie budżetem nie jest łatwe, ale mieszkańcy aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie". - Przed nami trudy realizacji, ale mamy nadzieję na dobrą współpracę z wnioskodawcami i pomysłodawcami – dodał.
 
Olsztynianie w tym roku wybierali spośród 118 projektów, które przeszły ocenę formalną i merytoryczną. Można było wskazać po trzy zadania z puli miejskiej i trzy z osiedlowej.
Wśród zadań obejmujących całe miasto bezkonkurencyjna okazała się propozycja budowy siedzisk klubowych z 460 miejscami i boksu na biuro zawodów na stadionie przy ul. Gietkowskiej. Projekt zdobył niemal 4 tys. głosów.
 
- Udowodniliśmy, że rugbyści to jedna wielka rodzina. Zarażamy ludzi optymizmem, ochotą do pracy i są tego efekty. Wynik głosowania jest dla nas ogromnym świętem, ale mam też świadomość, że zostaliśmy obdarzeni ogromnym zaufaniem. Na stadionie trwają teraz prace związane z budową nowego ogrodzenia, wkrótce ruszą roboty dotyczące boiska. To cały czas jest stadion miejski, zapraszamy wszystkich do odwiedzin - powiedział Henryk Pach z Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby.
 
Podczas dwutygodniowego głosowania w październiku oddanych zostało niemal 56,7 tys. głosów. Ważnych było 53,5 tys. z nich. W Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim 2020 na realizację zwycięskich projektów przeznaczono 6,4 mln zł. 

U18: Wygrane sparingi ze Szwedami Rugby ratunkiem dla Cape Town Stadium?
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin