POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Olsztyn: Wygrało rugby08.11.2019


Olsztyn wybrał projekty w budżecie obywatelskim. Wygrało rugby
 
https://olsztyn.onet.pl/
 
Budowa części infrastruktury stadionu rugby, skateparku czy kompozycje rzeźbiarskie warmińskie żurawie to projekty, które będą realizowane w przyszłym roku dzięki finansowaniu z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wyniki głosowania przedstawiono 05 listopada br. w urzędzie miasta w Olsztynie.

Podczas konferencji prasowej prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz powiedział, że "zarządzanie budżetem nie jest łatwe, ale mieszkańcy aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie". - Przed nami trudy realizacji, ale mamy nadzieję na dobrą współpracę z wnioskodawcami i pomysłodawcami – dodał.
 
Olsztynianie w tym roku wybierali spośród 118 projektów, które przeszły ocenę formalną i merytoryczną. Można było wskazać po trzy zadania z puli miejskiej i trzy z osiedlowej.
Wśród zadań obejmujących całe miasto bezkonkurencyjna okazała się propozycja budowy siedzisk klubowych z 460 miejscami i boksu na biuro zawodów na stadionie przy ul. Gietkowskiej. Projekt zdobył niemal 4 tys. głosów.
 
- Udowodniliśmy, że rugbyści to jedna wielka rodzina. Zarażamy ludzi optymizmem, ochotą do pracy i są tego efekty. Wynik głosowania jest dla nas ogromnym świętem, ale mam też świadomość, że zostaliśmy obdarzeni ogromnym zaufaniem. Na stadionie trwają teraz prace związane z budową nowego ogrodzenia, wkrótce ruszą roboty dotyczące boiska. To cały czas jest stadion miejski, zapraszamy wszystkich do odwiedzin - powiedział Henryk Pach z Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby.
 
Podczas dwutygodniowego głosowania w październiku oddanych zostało niemal 56,7 tys. głosów. Ważnych było 53,5 tys. z nich. W Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim 2020 na realizację zwycięskich projektów przeznaczono 6,4 mln zł. 

U18: Wygrane sparingi ze Szwedami Rugby ratunkiem dla Cape Town Stadium?
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 RC Orkan Sochaczew 7 18
 04 Edach Budowlani Lublin 7 18
 05 Awenta Pogoń Siedlce 6 17
 06 OKS Skra Warszawa 7 17
 07 RC Lechia Gdańsk 7 15
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 6 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0