POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

PLR7: IX Turniej w Częstochowie15.05.2022


W dniu 14 maja 2022 r. w Częstochowie odbył się IX turniej Polskiej Ligi Rugby 7. W imprezie zwyciężyła drużyna Tytana Gniezno, która w finale pokonała Rugby Wrocław 36:5, trzecie miejsce zajął Rugby Klub Unisław, który w meczu o brąz zwyciężył Rugby Biesal 15:7. 
 
Wyniki turnieju 
Faza grupowa 
Rugby Biesal – Alfa Bydgoszcz 40:7 
Rugby Klub Unisław – Rugby Club Częstochowa 22:5 
Tytan Gniezno – Rugby Biesal 31:7 
Rugby Wrocław – Rugby Club Unisław 17:5 
Alfa Bydgoszcz – Tytan Gniezno 5:34 
Rugby Club Częstochowa – Rugby Wrocław 17:34 
Faza finałowa 
Mecze o 5 miejsce 
Alfa Bydgoszcz – Rugby Club Częstochowa 10:31 
Rugby Club Częstochowa – Alfa Bydgoszcz 25:12 
Półfinały 
Tytan Gniezno – Rugby Klub Unisław 40:7 
Rugby Biesal – Rugby Wrocław 0:25 
Mecz o 3 miejsce 
Rugby Klub Unisław – Rugby Biesal 15:7 
Finał 
Tytan Gniezno – Rugby Wrocław 36:5 
 
Klasyfikacja turnieju PLR7 – Częstochowa 
1. Tytan Gniezno – 20 pkt.; 2. Rugby Wrocław – 18 pkt.; 3. Rugby Klub Unisław – 16 pkt.; 4. Rugby Biesal – 14 pkt.; 5. Rugby Club Częstochowa -12 pkt.; 6. Alfa Bydgoszcz – 10 pkt. 
 
Klasyfikacja generalna PLR7 
1. Tytan Gniezno – 170 pkt.; 2. Rugby Wrocław – 152 pkt.; 3. Rugby Klub Unisław – 96 pkt.; 4. Kaskada Szczecin – 70 pkt.; 5. Rugby Biesal – 68 pkt.; 6. Alfa Bydgoszcz – 52 pkt.; 7. Rugby Club Częstochowa – 38 pkt.; 8. Ciechan Ciechanów – 38 pkt.; 9. Klub Rugby Poznań – 36 pkt.; 10. Mazovia Mińsk Mazowiecki – 30 pkt.; 11. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 28 pkt.; 12. Czarni Pruszcz Gdański – 28 pkt.; 13. AZS AWF Warszawa – 16 pkt.; 14 Posnania Poznań – 14 pkt.; 15. Rugby Club Bolesławiec – 10 pkt.; 16. Budowlani Lublin – 10 pkt.
 
Krzysztof Kuśnierek
Komisarz Rozgrywek Rugby 7

Challenge Cup - Półfinały I Liga - VII kolejka cd
Tabela Ekstraligi
01 Master Pharm Rugby Łódź 4 17
02 Up Fitness Skra Warszawa 4 16
03 Edach Budowlani Lublin 4 16
04 MKS Ogniwo Sopot 4 15
05 RC Lechia Gdańsk 4 15
06 RC Orkan Sochaczew 4 13
07 RC Arka Gdynia 4 5
08 RzKS Juvenia Kraków 4 1
09 Awenta Pogoń Siedlce 4 0
10 KS Posnania Poznań 4 0