PNE: Belgia v Polska 53:2318.04.2015

Reprezentacja Polski uległa w Brukseli Belgii 23:53, gospodarze na półmetku uplasowali się na pierwszym miejscu tabeli Dywizji B1 z kompletem zwycięstw, naszą drużynę 9 maja czeka jeszcze mecz z Ukrainą w Lublinie, ale szanse mamy już tylko na trzecie miejsce.

Zaczęliśmy nerwowo, po niespełna dziesięciu minutach Belgia prowadziła już 12:0 po przyłożeniach Charlesa Reynaerta i Guillaume Pirona oraz o podwyższeniu Florian Piron. Pięć minut później padły pierwsze punkty dla naszych barw, zdobył je Dawid Popławski z drop gola. Kilka minut później mieliśmy sytuację punktową, ale zepchnięci do obrony Belgowie wyprowadzili kontrę zakończoną przyłożeniem Charlesa Reynaerta, Piron podwyższył na 19:3, a kilka minut później kopnął jeszcze karnego. Z kolei dla biało-czerwonych dwa celne trafienia z karnych zaliczył w 33 i 36 minucie Dawid Banaszek na 22:9, ale jeszcze przed przerwą Baptiste Lescarboura  przyłożeniem ustalił wynik połowy na 27:9.
Po zmianie stron Belgowie najpierw weszli na nasze pole maulem autowym (przyłożenie Billi Bertrand, podwyższenie Nicolas Meeus), a następnie po kontrze ze swojej połowy (przyłożenie Max Dubois, podwyższenie Meeus) zmieniając wynik na 41:9. Przez kolejny kwadrans oglądaliśmy wreszcie skutecznie grających Polaków. Najpierw bliscy przyłożenia byli Patryk Reksulak i Tomasz Gasik goniąc piłkę kopniętą przez Banaszka, ale opuściła ona pole punktowe i punktów nie było. Dwie minuty później po kontynuacji młynem przyłożenie zdobył Mateusz Bartoszek, a Banaszek podwyższył na 41:16. Na kolejne punkty czekaliśmy trzy minuty, debiutujący w pierwszym zespole Reksulak 40-metrowy rajd zakończył przyłożeniem na słupach, a Banaszek niezawodnie podwyższył na 41:23. Końcówka to dwa prezenty dla gospodarzy, pierwszy gdy pozwoliliśmy na zablokowanie wykopu obronnego (przyłożenie Quentin Boucar, podwyższenie Meeus), drugi gdy dopuściliśmy do przechwytu (przyłożenie Kevin Williams), w sumie kosztowało to nas dwanaście punktów windujących wynik na 53:23.

Puchar Narodów Europy: Bruksela, 18.04.2015
Belgia v Polska 53:23 (27:9)
Punkty Belgia: Charles Reynaert 10 (2P), Florian Piron 7 (k, 2pd), Nicolas Meeus 6 (3pd), Guillaume Piron 5 (P), Baptiste Lescarboura 5 (P), Bertrand Bilii 5 (P), Max Dubois 5 (P), Quentin Boucar 5 (P), Kevin Williams 5 (P).
Punkty Polska: Dawid Banaszek 10 (2pd, 2K), Mateusz Bartoszek 5 (P), Patryk Reksulak 5 (P), Dawid Popławski 3 (dg).
Skład Belgii: 1.Julien Massimi (48 Martin Bonnel), 2.Max Dubois (62 Quentin Boucar), 3.Christophe Debaty (54 Sep Debacker; 69-72 Julien Massimi, krew), 4.Tuut Moelandts, 5.Billi Bertrand (62 Romain Heyndrickx), 6.Maxime Temmerman (48 Michael Demolder), 7.Baptiste Lescarboura, 8.Thomas Demolder - 9.Kevin Williams - 10.Pablo Francisco Villar (72 Sebastien Guns) - 11.Dirk Haghedooren, 12.Florian Piron, 13. Guillaume Piron, 14. Hugo Sensee (23 Nicolas Meeus) - 15. Charles Reynaert. Nie wszedł Nathan Bontems.
Skład Polski: 1.Craig Bachurzewski, 2.Grzegorz Janiec (41 Rafał Kwiatkowski), 3.Radosław Bysewski (62 Adrian Chróściel), 4.Kacper Ławski (50 Michał Mirosz), 5.Karol Perzak (69 Daniek Bartkowiak), 6.Aleksander Nowicki, 7.Mateusz Bartoszek, 8.Paweł Dąbrowski (62 Marek Płonka Jr.) - 9.Łukasz Szostek (41 Rafał Janeczko) - 10.Dawid Banaszek-kpt. - 11.Radosław Rakowski (62 Szymon Sirocki), 12.Rafał Szrejber (64 Patryk Reksulak- debiut), 13.Tomasz Gasik, 14.Robert Kwiatkowski, 15.Dawid Popławski.
Kadra: Marek Płonka - trener, Dariusz Komisarczuk - II trener, Blikkies Groenewald - konsultant, Maciej Brażuk - menager, Grzegorz Witczak - kierownik, Bartosz Chudzik - lekarz, Kamil Iwańczyk - fizjoterapeuta.
Sędziowie: Matteo Liperini - główny; Federico Meconi, Antonino Nobile - liniowi (wszyscy Włochy); Kees Blaas - komisarz (Holandia).