PNE: Porażka w meczu z Ukrainą!09.05.2015

Reprezentacja Polski w ostatnich minutach przegrała na Arenie Lublin z Ukrainą 17:20, do półmetka rozgrywek pozostały dwa mecze Ukraina v Holandia i Holandia v Szwecja.

Zaczęliśmy od zepchnięcia Ukrainy do obrony, seria przegrupowań zakończyła się zagraniem piłki do ataku i po skrzydle na pole punktowe przebił się Tomasz Rokicki, w 3 minucie objęliśmy więc prowadzenie 5:0 bo z ostrego kąta Dawid Banaszek chybił z podwyższenia. Nie cieszyliśmy się długo z prowadzenia, w 9 minucie goście wykorzystując nieporozumienie w defensywie Polaków zdobyli przyłożenie i podwyższenie na 5:7. Po kwadransie przegrywaliśmy już 5:10 po karnym celnie kopniętym przez Ukraińców. Dystans na 8:10 w 22 minucie zmniejszył z rzutu karnego Banaszek, a celnym kopem siedem minut później odzyskał prowadzenie 11:10. W 32 minucie mogliśmy przez błąd w obronie stracić kolejne przyłożenie, na szczęście goście wypuścili piłkę do przodu, dwie minuty później sędzia nie uznał Ukraińcom punktów bo piłka na polu punktowym nie dotknęła ziemi, za trzecim razem również nie udało się zdobyć punktów, karny kopnięty w 37 minucie był niecelny. Serię niefortunnych zdarzeń zakończył niecelny kop na bramkę Danaszka po którym sędzia zagwizdał oznajmiając przerwę.
Po zmianie stron Ukraińcy próbowali kopnąć karnego prawie z połowy boiska, próba ta im się nie udała. Jednak w 52 minucie nie zdołaliśmy powstrzymać kontynuacji młynem, po ponad dziesięciu fazach gry Ukraina zdobyła przyłożenie i podwyższenie obejmując prowadzenie 11:17. Banaszek w 57 minucie po celnym kopie z karnego zmniejszył przewagę na 14:17, a w 70 doprowadził do remisu 17:17. Minutę przed końcem meczu goście próbowali zdobyć punkty z rzutu karnego, na szczęście dla nas kop był niecelny, niestety w doliczonym czasie gry kolejny kop Ukraińców okazał się celny, przegrywaliśmy 17:20. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie...

Puchar Narodów Europy: Lublin, 09.05.2015
Polska v Ukraina 17:20 (11:10)
Punkty Polska: Dawid Banaszek 12 (4K), Tomasz Rokicki 5 (P),
Punkty Ukraina: Sergii Garkavyi 10 (2pd, 2K), Ruslan Radchuk 5 (P), Ievgen Chaika 5 (P).
Skład Polski: 01.Kamil Bobryk - kapitan (77 Paweł Grabski), 02.Adrian Chróściel (47 Craig Bachurzewski), 03.Radosław Bysewski, 04.Karol Perzak (44 Paweł Dąbrowski), 05.Mateusz Bartoszek, 06.Aleksander Nowicki, 07.Stanisław Powała-Niedźwiecki (47 Marek Płonka Jr.), 08.Piotr Zeszutek - 09.Rafał Janeczko (47 Łukasz Szostek, 69 Grzegorz Buczek) - 10.Dawid Banaszek - 11.Tomasz Rokicki (64 Radosław Rakowski), 12.Rafał Szrejber (20 Patryk Reksulak), 13.Tomasz Gasik, 14.Szymon Sirocki - 15.Dawid Popławski.
Kadra: Marek Płonka - trener, Dariusz Komisarczuk - II trener, Blikkies Groenewald - konsultant, Maciej Brażuk - menager, Grzegorz Witczak - kierownik, Bartosz Chudzik - lekarz, Grzegorz Lemiesz - fizjoterapeuta, Kamil Iwańczyk - fizjoterapeuta, Tyberiusz Kroplewski - kapelan.
Sędziowie: Tomas Tuma - główny (Czechy); Matěj Rázga, Štěpán Čekal - liniowi (obaj Czechy); Bruno Kudrna - komisarz (Czechy); Dariusz Reks - techniczny (Polska).