POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

PZU oficjalnym partnerem Polskiego Związku Rugby21.10.2021


PZU został Głównym Partnerem Polskiego Związku Rugby, w tym reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn, Ekstraligi Rugby oraz sponsorem tytularnym PZU Szkolnej Ligi Rugby TAG - programu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży w Polsce.
 
Logo PZU będzie na koszulkach reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn, a także wokół boisk podczas rozgrywek Ekstraligi Rugby oraz reprezentacji. PZU Szkolna Liga Rugby TAG dołączy do Dobrej Drużyny PZU, która wspiera projekt upowszechniania rugby wśród dzieci i młodzieży.
 
- Nawiązanie współpracy z tak dużą marką jak PZU jest dla nas jasnym sygnałem, że idziemy w dobrą stronę, a rugby zyskuje na wartości. Współpraca obejmie nasz sztandarowy projekt Rugby TAG, gdzie corocznie kilka tysięcy dzieci bierze udział w zajęciach w bezkontaktowej formie rugby. PZU Szkolna Liga Rugby TAG - to brzmi dumnie! Cieszymy się, że grupa PZU razem z nami pomaga w likwidacji deficytu aktywności ruchowej, jaki powstał w czasie trwania COVID-19. Dodatkowo zawodniczki i zawodnicy będą mogli skupić się na treningu, by dostarczyć kibicom wielu wspaniałych sportowych emocji. Liczymy, że walka o historyczny awans Reprezentacji Polski kobiet do rozgrywek o Puchar Świata w Rugby 7 w 2022 roku, dzięki wspólnemu zaangażowaniu zakończy się zwycięstwem i razem odniesiemy sukces - mówi Prezes Polskiego Związku Rugby Dariusz Olszewski.
 
- PZU zapewnia pomoc finansową wielu drużynom i klubom sportowym oraz podejmowanym przez nie inicjatywom. Do grona dyscyplin, które chcemy spopularyzować wśród Polaków, dołącza rugby. Dzięki tej grze możemy nie tylko wzmocnić nasze zdrowie, lecz także uczymy się pracy zespołowej, która jest cenną umiejętnością także poza boiskiem. Jako Główny Partner będziemy wspierać grę reprezentacji kobiet i mężczyzn oraz rozgrywki w ekstralidze. Cieszymy się, że także bezkontaktowa odmiana rugby, w którą grają dzieci i młodzież w rozgrywkach PZU Szkolnej Ligi Rugby TAG zasili szeregi Dobrej Drużyny PZU. - mówi Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji w PZU.
 
Grupa PZU to największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej, która cieszy się zaufaniem ponad 22 mln klientów w pięciu krajach. Na czele Grupy stoi PZU, polska firma ubezpieczeniowa, której tradycje sięgają początków XIX wieku. PZU od lat mocno angażuje się w promocję sportu, m.in. jako mecenas wydarzeń popularyzujących aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia.
Akcja charytatywna: Bohater Meczu RTDiM 13: Warsaw Rugby Cup 2021
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

International Invitation Women - KNK7
Dubai, 02.12.2021 - 04.12.2021

Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 35
 02 RC Orkan Sochaczew 8 30
 03 RC Lechia Gdańsk 8 30
 04 Up Fitness Skra Warszawa 8 28
 05 Edach Budowlani Lublin 8 27
 06 Master Pharm Łódź 7 19
 07 RC Arka Gdynia 8 14
 08 RzKS Juvenia Kraków 8 10
 09 KS Posnania Poznań 8 6
 10 Awenta Pogoń Siedlce 8 3