POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Pierwszy Turniej Rugby Tag w Lubinie07.03.2015

 
- Chcemy uprawiać rugby - zgodnie przyznały dzieci, które wzięły udział w pierwszym turnieju bezkontaktowej formy tego sportu w Lubinie. W rywalizacji wzięło udział kilka szkół podstawowych z miasta, najlepiej spisali się uczniowie placówki nr 5.
 
Dzieci podeszły do turnieju z wielkim zaangażowaniem. Do rywalizacji doszło 6 marca na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 14. - Bardzo podoba mi się ten sport. Można pokazać własne umiejętności, takie jak szybkość i ogólna sprawność - komentuje Łukasz Konefał, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Lubinie wybrany zawodnikiem turnieju.
 
Klub Miedziowi Lubin, był zadowolony z frekwencji i ogólnego zainteresowania miejscowych placówek dyscypliną sportu jaką jest rugby. Wszystkie mecze były sędziowane przez zawodników naszej drużyny, a także Dariusza Święsa, Regionalnego Oficera Rozwoju na okręg dolnośląski, a także szkoleniowca drugoligowej drużyny Rugby Klub Wrocław.
 
- Pierwszy turniej za nami. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Uśmiechy na twarzach dzieci są dla nas najważniejsze. Ważne, aby młodzi ludzie wyszli z domów i coś robili. Może w przyszłości zostaną naszymi rugbistami. Widać, że sport podoba się w mieście. Ja gratuluję nauczycielom tych dzieci za ich zaangażowanie i ambicje - przyznaje Tomasz Nimczyk, Miedziowi Lubin.
 
Klasyfikacja końcowa turnieju: 
1.Szkoła Podstawowa nr 5 
2.Szkoła Podstawowa nr 12 
3.Szkoła Podstawowa nr 14 
 
Autor: MISZ, www.lubin.pl
 
Arka trenowała z Gavinem Blackburnem Rozmowa z Jakubem Sekleckim
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin