POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Piotrowice Nyskie 9 i 3/419.07.2020


W dniach 10-12 lipca br. w Piotrowicach Nyskich rozegrano kolejną edycję kultowego turnieju Piotrowice Nyskie International Rugby Festival tym razem o nietypowym numerze 9 i 3/4. Maja być jubileuszowa X, ale ze względu epidemię Covid-19 większość drużyn nie mogła przyjechać do Piotrowic, w tej sytuacji organizator imprezy, Jim Parton podjął decyzję o przełożeniu dziesiątej edycji na rok 2021. Mimo sprawnej organizacji, wspaniałej atmosfery i wszechobecnego „Ducha Rugby”, impreza przegrała z sytuacją epidemiologiczną. 
 
W edycji 9 i 3/4 wyłoniono zwycięzców turniejów siódemek mężczyzn (Rugby Club Wageningen) i kobiet (Legia Warszawa/Budowlani Łódź) oraz rozegrano mecz Rugby XV (KS Rugby Ruda Śląska), poza boiskiem zawierano przyjaźnie, bawiono się, rozmawiano o rugby i kolejnej tym razem jubileuszowej imprezie. Poniżej wyniki Rugby 7 i XV Mężczyzn oraz kolejność Rugby 7 Kobiet.
 
Już na pewno jubileuszowa, X edycja Piotrowice Nyskie International Rugby Festival odbędzie się więc w wakacje w 2021 roku, warto zarezerwować sobie ten weekend i tam pojechać bo atmosfera jest to po prostu niesamowita. Jeżeli tylko Jim Parton ogłosi termin przyszłorocznej imprezy niezwłocznie napiszemy o tym na stronie www.pzrugby.pl, niech nas będzie jak najwięcej!
 
Rugby 7 Mężczyźni
Grupa A
Rugby Club Wageningen v Rugby Ruda Śląska „Złota” 24:5
Jesenik RC v Rugby Club Wageningen 0:27
Rugby Ruda Śląska „Złota” v Jesenik RC 27:5
1. Rugby Club Wageningen; 2. KS Rugby Ruda Śląska „Złota”; 3. Jesenik RC.
Grupa B
Rugby Olymp Praha v Frogs Warszawa 17:12
Rugby Śląska „Czarna” v Rugby Olymp Praha 5:0
Frogs Warszawa v Rugby Ruda Śląska „Czarna” 14:33
1. KS Rugby Śląska „Czarna”; 2. Rugby Olymp Praha; 3. Frogs Warszawa.
Mecz o V miejsce: Frogs Warszawa v Jesenik RC 35:7
Mecz o III miejsce: Rugby Ruda Śląska „Złota” v Rugby Olymp Praha 12:7
Mecz o I miejsce: Rugby Club Wageningen v Rugby Ruda Śląska „Czarna” 17:0
Kolejność: 1. Rugby Club Wageningen (Holandia); 2. KS Rugby Ruda Śląska „Czarna”; 3. KS Rugby Ruda Śląska „Złota”; 4. Rugby Olymp Praha (Czechy); 5. Frogs Warszawa; 6. Jesenik Rugby Club (Czechy).
MVP Turnieju - Marcin Greinert (Rugby Ruda Śląska)
Spitfire Trophy, Most Soicial Team - Rugby Jesenik
 
Rugby 7 Kobiety
1. Legia Warszawa/KS Budowlani Łódź
2. Polish Barbarians/Flota Gdynia
 
Rugby XV Mężczyźni
KS Rugby Ruda Śląska v Polish Barbarians 12:5
 
Zdjęcia: Ian Pincot, David Victor Pepper, Wojciech Kołodziej, Jim Parton 
Harmonogram IO w Tokyo 2021 MP Kobiet 7 U16: Złoto dla Juvenii
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin