POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Plany Sudamérica Rugby na rok 202022.05.2020


Sudamérica Rugby opracowuje plany na rok 2020, federacja zamierza wykorzystać Estadio Charrúa w stolicy Urugwaju, Montevideo jako arenę do rozegrania wszystkich tegorocznych imprez - pisze Ignacio Chans dla "El Observador".


Pandemia Covid-19 oznacza, że wszystkie rozgrywki w rugby są obecnie zawieszone, a perspektywy nie są najlepsze. Władze regionalnej federacji ciężko jednak pracują aby umożliwić rozegranie najważniejszych tegorocznych imprez w terminach od lipca do października. Wybór padł na wielofunkcyjny stadion Estadio Charrúa w Montevideo gdzie wszystkie imprezy miały by zostać rozegrane bez udziału publiczności. Wybrano to miejsce między innymi ze względu niską liczbę zarażeń Covid-19 w Urugwaju.

Plan przewiduje rozegranie Mistrzostw Ameryki Południowej 2020 mężczyzn czyli Sudamérica 6 Naciones A w lipcu i sierpniu. Udział wezmą Brazylii, Chile, Kolumbia, Paragwaj, Urugwaj A i Argentyna A.

Mistrzostwa męskich drużyn U20 mają się odbyć w sierpniu i wrześniu. Chans pisze, że turniej ma być rozegrany podobnie jak Sudamérica 6 Naciones, ale z udziałem dwóch reprezentacji Argentyny oraz Brazylii, Chile, Paragwaju i Urugwaju.

Mistrzostwa dla pań przewidziano w październiku, nie do końca jest ustalony skład uczestniczek turnieju. Największe szanse ma skład taki jak w turnieju mężczyzn czyli zobaczymy Argentynę, Brazylię, Chile, Kolumbię, Paragwaj i Urugwaj.

Źródło: Americas Rugby News

Podsumowanie szkolenia online Ankieta "Coaching Rugby 7 to Girls"
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1