POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Podsumowanie konferencji04.08.2015


We wtorek, 4 sierpnia br. w Sopocie, w restauracji „Smak Morza”, odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XXIII Memoriał Edwarda Hodury, w ramach którego zostaną zorganizowane defacto trzy duże turnieje – Mistrzostwa Polski w rugby na plaży mężczyzn i kobiet, oraz otwarty turniej Sopot Beach Rugby. Największy turniej plażowy w Polsce, który rozpoczyna się w najbliższy weekend, okazał się jednocześnie największą imprezą sportową organizowaną w tym sezonie w Sopocie. W tym roku rozegrany zostanie również mecz przyjaciół rugby, do którego zostali zaproszeni m.in. Jacek Karnowski, Artur Siódmiak, Dariusz Michalczewski i Grzegorz Kacała.
 
Na konferencję przybyli: prezydent miasta Sopot Jacek Karnowski, prezes Ogniwa Sopot Jan Kozłowski, prezes Fundacji im. E. Hodury i jednocześnie główny organizator Jarosław Hodura, menadżer reprezentacji Polski Maciej Brażuk, zawodniczka Biało-Zielone Ladies Gdańsk Katarzyna Stasiecka oraz zawodnik Ogniwa Sopot Marek Przychocki. 
 
Jako pierwszy głos zabrał Prezydent Miasta Jacek Karnowski, który wyraźnie zaznaczył, że mecz w którym weźmie udział zostanie rozegrany w formule pełnokontaktowej (full contact). Dodał, że sopocki magistrat wystawi swoją drużynę, gotową stanąć  twarzą w twarz z dziennikarzami i pozostałymi zaproszonymi gośćmi. 
 
Jarosław Hodura nie krył wzruszenia z okazji kolejnego już turnieju, upamiętniającego jego ojca – Edwarda. W Sopocie organizuję po raz trzeci z rzędu turniej, który ma rangę mistrzowską. Za każdym razem uczę się czegoś nowego, dlatego zapraszam do współorganizacji nowych entuzjastów, którzy mają świeże, ciekawe pomysły. Po raz pierwszy zrobiliśmy profesjonalną konferencję prasową, co jest chyba sygnałem, że sięgamy po kolejny poziom. Sopot Beach Rugby to największy turniej w Polsce. Sama logistyka zakwaterowania blisko 500 uczestników jest wyzwaniem. W tym roku rozegramy ponad 100 meczów na dwóch boiskach. Zadbaliśmy o muzykę, spikera, a z całych zawodów będzie wykonywany reportaż wideo. Mam nadzieję, że to wszystko wpłynie na dobrą, braterską atmosferę – przyznaje Jarosław Hodura.  
 
Na konferencji został zaprezentowany po raz pierwszy magazyn „Rugby”, który od tego miesiąca dystrybuuje Polski Związek Rugby. Jest to pierwszy, pilotażowy numer kwartalnika, który skupia wiele różnych tematów z Polski i nie tylko. Pracowało nad nim kilku specjalistów, ponieważ zależało nam, żeby wypuścić jak najlepszy produkt. Mamy jednak świadomość, że będziemy popełniali jakieś uchybienia, ale gwarantuję, że będziemy się szybko uczyć. Będzie to kolejna gałąź promocyjna dla rugby – powiedział Maciej Brażuk. 
 
Organizatorzy Sopot Beach Rugby przewidzieli akcję promującą turniej, która odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 17.00 na ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie. Tysiące turystów przemierzających nadmorski kurort będzie mogło zobaczyć elementy rugby w wykonaniu uczestników turnieju. Auty i młyny z przechodniami, a także pytania dotyczące rugby w formie quizu – to wszystko gwarantuje świetną zabawę, do której zapraszamy wszystkich sympatyków dyscypliny.

Na "Pomorska TV" Michał Faran rozmawia z Jarosławem Hodurą [zobacz]
 
Budowlani SA wygrali Bierhalle Beach Rugby Pacyfik Nations Cup dla Fiji
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1