POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Pokonaliśmy Szwedów !06.09.2014

Polska drużyna zgodnie z zapowiedzią jak Husaria ruszyła na Szwedów już po pierwszym gwizdku sędziego. Konto punktowe otworzył w 6 minucie Tomasz Gasik kończąc przyłożeniem kontynuację formacji ataku, udanie podwyższył Dawid Banaszek i prowadziliśmy 7:0. Jednak po punktach nasze tempo gry osłabło i do głosu zaczęli dochodzić Szwedzi. W 19 minucie rozpoczęli akcję na środku boiska, którą przyłożeniem na słupach zakończył Jonathon Tony Edwards, a po podwyższeniu Neila Erasmusa remisowaliśmy 7:7. Szwedzi wyszli na prowadzenie w 25 minucie kiedy z żółtą kartką boisko opuścił Piotr Jurkowski, Erasmus trafił na 7:10 z rzutu karnego podyktowanego za przewinienie naszego zawodnika. Przez dziesięć minut musieliśmy więc grać w osłabieniu. Kiedy Jurkowski wrócił na boisko w naszych zawodników wstąpiły nowe siły, w formacji ataku linie obrony przełamał Gasik, a Banaszek podwyższając ustalił wynik do przerwy na 14:10. Po przerwie boisko opuścił Piotr Jurkowski, który tym meczem pożegnał się z reprezentacją. 
Początek drugiej połowy to ponownie dominacja naszego zespołu, po rozegraniu ręka karnego młyn przedarł się przez obronę Szwedów, a piątkę przy słupach przyłożył Piotr Zeszutek, Banaszek podwyższył i prowadziliśmy już 21:10. Kryzys przyszedł w 73 minucie gdy za żółtą kartkę pauzował Cyprian Majcher, broniąc się przed polem punktowym Polacy złamali przepisy, za co sędzia podyktował karną piątkę, podwyższając Erasmus zmniejszył przewagę na 21:17. W doliczonym czasie sędzia podyktował karnego, nasz zespół zgłosił próbę, a Banaszek celnie kopnął na 24:17. Siedem minut po czasie nasza drużyna wygrała aut Szwedów pod ich polem punktowym, Grzegorz Buczek przebił się przed młyn kładąc czwarte przyłożenie ustalajac wynik na 29:17, wygraliśmy w meczu otwarcia z bonusem. A już 18 października liczymy na podobny spektakl, na stadionie warszawskiej Polonii, Polska będzie podejmować Holandię. 
 
06.09.2014 Warszawa, Puchar Europy Narodów
Polska v Szwecja 29:17 (14:10) 
Punkty: Polska- Tomasz Gasik 10 (2P), Dawid Banaszek 9 (3pd, K), Piotr Zeszutek 5 (P), Grzegorz Buczek 5 (P); Szwecja- Neil Erasmus 7 (2pd, K), Jonathon Tony Edwards 5 (P), Ian Gowland 5 (P, karna piątka).
Polska: Rafał Witoszyński (41 Rafał Kwiatkowski, 72 Grzegorz Buczek), Grzegorz Janiec (46 Adrian Chróściel), Kamil Bobryk (60 Radosław Bysewski), Piotr Karpiński, Piotr Zeszutek, Cyprian Majcher, Marek Płonka Jr., Paweł Dąbrowski - Łukasz Szostek (63 Rafał Janeczko) - Dawid Banaszek - Tomasz Rokicki, Rafał Szrejber (55 Piotr Zeszutek), Tomasz Gasik, Radosław Rakowski (68 Marek Przychocki) - Piotr Jurkowski (41 Robert Kwiatkowski).
Trener: Marek Płonka. Kapitan: Kamil Bobryk.
Żółta kartka: Piotr Jurkowski 25’, Cyprian Majcher 68' (Polska).
Sędziowie: Radu Petrescu, Robert Diaconescu, Vasiliu Rzavan (Rumunia), Dariusz Reks (Polska, techniczny).
Komisarz: Michel Arpaillange (Francja).
Rugby Championship - 3 kolejka Kolumbia Mistrzem Ameryki Południowej
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin