POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Poland Veterans grali w Budapeszcie25.04.2018

 
W dniach 19-22 kwietnia br. drużyna Poland Veterans wyjechała do Budapesztu wziąć udział w IV Festiwalu Piwa i Kiełbasy (Budapest 4th Beer and Sausage Veteran Rugby Tournament) razem z Rugby Hungary (Węgry), ORB Odessa (Ukraina) i London Irish (Anglia). Organizatorem turnieju byli Old Boys Rugby Hungary, a impreza odbyła się w cyklu EVRA Licor Beirao European Series 2018.
 
W pierwszym spotkaniu Poland Veterans zremisowali 10:10 z reprezentacją Węgier, Polacy dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale gospodarze za każdym razem doprowadzali do remisu. Najtrudniejszy był mecz z London Irish, który miał w składzie zawodników grających niegdyś w angielskiej Premiership, pod koniec pierwszej odsłony wynik był jeszcze kontaktowy (10:5 dla londyńczyków), ale po zmianie stron punktowali już tylko rywale, a mecz zakończył się wynikiem 40:5. Ostatnim przeciwnikiem był dobrze znany zespół ORB Odessa, późniejszy zwycięzca imprezy. Po pierwszej odsłonie Ukraińcy prowadzili 20:0 i gdy wydawało się, że zapowiada się wysoki wynik do odrabiania strat zabrali się Polacy. Trzy przyłożenia pozwoliły na koniec meczu uzyskać Poland Veterans wynik 15:20.
 
Tradycyjną „trzecią połowę”, połączoną z wręczeniem nagród i wyróżnień, gospodarze zorganizowali na pływającym po Dunaju statku „Sirony”. Zgodnie z zasadami EVRA nie było nagród za lokaty w turnieju, tylko za udział, wyróżniono też najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników z każdego zespołu. Najlepszym zawodnikiem wybrano Wojciecha Różyckiego, który równolegle otrzymał nagrodę „Bedol Trophy” poświeconą pamięci zmarłego przed trzema laty zawodnika Poland Veterans Rafała Bednarka. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem został Jerzy Grochowalski, obaj panowie z rocznika 1950 byli najlepszym przykładem, że gra w rugby nie kończy się po czterdziestce... Wszystkie uczestniczące drużyny i organizatorzy otrzymali też zestawy upominków przekazane przez Polski Związek Rugby.
 
Nie samy rugby człowiek żyje, był więc także czas na zwiedzanie m.in. Aquincum, ruin rzymskiego miasta z I wieku, Wzgórza Zamkowego czy Cytadeli na Wzgórzu Gellerta, a także na zakupy tradycyjnych węgierskich przysmaków. 
Kolejna akcja Poland Veterans planowana jest w dniach 5-7 października 2018, drużyna weźmie udział w 8 Międzynarodowym Turnieju „Karpacka Jesień” we Lwowie. Zapraszamy wszystkich byłych zawodników na mecze i turnieje w barwach Poland Veterans, jedyny warunek to ukończone 35 lat. Kontakt: Jacek Wierzbicki rugbus@op.pl
 
Wyniki turnieju:
Old Boys Rugby Hungary v Poland Veterans 10:10 (5:5)
Punkty: Daniel Skonieczny 5, Cezary Zabokrzycki 5.
Odessowe Rugbowe Bractwo v London Irish 10:0
London Irish v Poland Veterans 40:5 (15:5)
Punkty: Jerzy Grochowalski 5.
Old Boys Rugby Hungary v Odessowe Rugbowe Bractwo 15:0
Odessowe Rugbowe Bractwo v Poland Veterans 20:15 (20:0)
Punkty: Jerzy Grochowalski 5, Sebastian Puchalski 5, Grzegorz Pliszka 5.
London Irish v Old Boys Rugby Hungary 20:5 
Poland Veterans: Budowlani Łódź- Adam Kociński, Sebastian Puchalski, Cezary Zabokrzycki; Old Blacks Pruszcz Gdański- Bogusław Olszewski, Jarosław Pśnik, Daniel Skonieczny, Dariusz Smolarek; Lechia Gdańsk- Mieczysław Kaczorowski; ROC Poznań- Jerzy Grochowalski, Piotr Minkin, Wojciech Różycki, Lech Woźniak; Warsaw Old Boys RFC- Wojciech Sieczkowski; WFS Siedlce Veterans- Marek Fedorowicz, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka- kapitan. Kierownik- Jacek Wierzbicki.
 
A już 19 maja br. weteranów czekają VIII Mistrzostwa Polski w Sopocie, więcej informacji o imprezie [kliknij].
 
MPK7 U16: Pierwszy turniej w historii Świdnica: Reaktywacja Czarnego Gryfa
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1