POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Polki na III miejscu w Pradze!22.06.2016


Zgrupowanie KNK7 - Ossa, Praga - 14-20.06.2016
 
W dniach 14-20.06.2016 odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Kobiet rugby 7, uwieńczone występem na pierwszym turnieju Europe Rugby Sevens Women Trophy. We wtorek 14.06.2016 reprezentantki Polski stawiły się w Hotelu Ossa w następującym składzie: Angelika Piekorz (Diablice Ruda Śląska), Marta Jarecka (AZS AWF Warszawa), Sylwia Gołda (RC Częstochowa), Marta Grudzińska, Marta Stachura (obie Legia Warszawa), Laura Abucewicz, Marlena Mroczyńska, Karolina Jaszczyszyn, Małgorzata Kłos, Hanna Maliszewska, Anna Klichowska i Monika Pietrzak (wszystkie Biało-Zielone Ladies Gdańsk). 
 
We wtorek został przeprowadzony trening rozruchowy, natomiast w środę i czwartek przeprowadzone zostały łącznie cztery treningi. Trener Janusz Urbanowicz stawia przed kadrowiczkami coraz większe wymagania, dlatego też przez te dwa dni zostawiły ono sporo potu na ponownie dobrze przygotowanym boisku w Białej Rawskiej. Treningi boiskowe uzupełniało wieczorne „szlifowanie” młynów i autów na kameralnym boisku Hotelu Ossa, które wzbudzało niemałe zainteresowanie wśród gości hotelu.
Oczywiście w czwartkowy wieczór kadrowiczki stworzyły strefę kibica w Hotelu Ossa gdzie kibicowały polskim piłkarzom.
W piątek o poranku kadra wyruszyła do Pragi flagowym autokarem reprezentacji Polski rugby, co było miłą niespodzianką ze strony Polskiego Związku Rugby i wywołało entuzjazm u zawodniczek. Tuż po przybycie do stolicy Czech i zakwaterowaniu w hotelu, kadrowiczki udały się na turniejowe boisko gdzie odbyły godzinny trening.
 
W sobotę 18.06.2016 kadra rozpoczęła rywalizację w mistrzostwach Europy. W pierwszym dniu turnieju reprezentacja Polski rozegrała 3 mecze grupowe zakończone poniższymi wynikami:
Polska v Norwegia 31:12 (12:7)
punkty: Jaszczyszyn 11, Grudzińska 10, Piekorz 5, Jarecka 5
Polska v Dania 45:0 (24:0)
punkty: Pietrzak 15, Jaszczyszyn 15, Stachura 5, Gołda 5, Klichowska 5
Polska v Niemcy 19:17 (19:0)
punkty: Klichowska 10, Jaszczyszyn 9
Ostatni mecz przyprawił kibiców na stadionie i przed monitorami o szybsze bicie serc gdyż nie brakowało w nim emocji a każda połowa miała swoją historię. Ostatecznie kadra Polski awansowała do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca w grupie.
 
W niedzielę 19.06.2016 reprezentacja Polski rozpoczęła fazę pucharową mistrzostw od spotkania z drużyną Węgier. Mimo, odczuwanych jeszcze, trudów sobotnich potyczek zawodniczki rozegrały bardzo dobry mecz od początku kontrolując jego przebieg.
Polska v Węgry 26:10 (19:5)
punkty: Jaszczyszyn 11, Piekorz 5, Klichowska 5, Maliszewska 5
 
W półfinale Polki trafiły na Szwecję, która w fazie grupowej przegrała z reprezentacją Węgier i do końca walczyła o zwycięstwo w meczu z Rumunią. Wydawało się więc, że zawodniczki ze Skandynawii są w naszym zasięgu i powalczymy o pierwszy w historii finał mistrzostw Europy. Niestety przeciwniczki miały „swój dzień” a detale sprawiały, że naszym dziewczynom mecz się nie układał. Ostatecznie przegraliśmy półfinał z późniejszymi tryumfatorkami turnieju, co wstydu nie przynosi a wzbogaca o kolejne bezcenne doświadczenia.
Polska v Szwecja 0:29 (0:17)
 
Przed meczem o 3 miejsce, w którym ponownie mieliśmy się mierzyć z reprezentacją Niemiec, największym zapytaniem było czy nasze dziewczyny „oczyściły” głowy z porażki. Pokazały to już na rozgrzewce gdzie, ku zaskoczeniu innych ekip i zgromadzonej publiczności, odtańczyły…zumbę. Motywacja była tak wielka, że dosłownie dawała się odczuć w powietrzu. Kadra Polski wygrała mecz i zajęła 3 miejsce na pierwszym turnieju mistrzostw Europy!
Polska v Niemcy 12:5 (12:5)
Punkty: Jaszczyszyn 7, Pietrzak 5
 
Był to kolejny turniej, w którym polskie reprezentantki mierzyły się z bardzo dobrymi drużynami i tylko taka rywalizacja może przynieść efekty. Teraz będzie czas na analizę i doskonalenie umiejętności, bo charakteru tym dziewczynom nigdy nie zabraknie, a atmosfera jaką stwarzają przy reprezentacji Polski i rugby udziela się wszystkim. Dlatego można tylko powtarzać, że zmierzamy we właściwym kierunku..
 
Piotr Kwidziński, Kierownik KNK7
 
Festiwal Rugby : Finałowy TDiM Zaproszenie na Puchar Polski Rugby 7 Kobiet
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin