POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Pomóż przetrwać rugby w Rudzie Śląskiej!09.02.2020


Małe rugbistki i mali rugbiści, ich rodzice, trenerzy, Diablice i Gryfy - cała społeczność Klubu Sportowego Rugby Ruda Śląska zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli, kibiców rugby, sympatyków sportu chcących pospieszyć nam na ratunek w tym trudnym czasie z prośbą o pomoc finansową.

Przypominamy o tej akcji dadając, że można też pomóc w inny sposób, np. licytując rugbowe gadżety na Facebooku.


W 2020 roku Miasto Ruda Śląska (czyli nasz główny sponsor) praktycznie obcięło do zera finansowanie sportu w naszym mieście na wszystkich poziomach wiekowych i sportowych. W połowie sezonu zostaliśmy bez środków pozwalających realizować nasze skromne, amatorskie ambicje sportowe.
 
Nasz żeńska drużyna - Diablice walczy w obecnym sezonie 2019/20 o brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 - w połowie sezonu są na trzecim miejscu w tabeli.
Nasze grupy dziecięce i młodzieżowe - to czołówka krajowa (5 miejsce w klasyfikacji generalnej ubiegłego sezonu) pozostały bez środków umożliwiających kontynuowanie rywalizacji.
Nasi seniorzy - Gryfy walczą w tym sezonie o powrót do pierwszej ligi rugby piętnastoosobowego!
Wszystkie starania i nadzieje zawodniczek oraz zawodników mogą zostać zakończone jeśli nie uda nam się zgromadzić pieniędzy, dzięki którym uda nam się przetrwać ten trudny rok. Nasze główne koszty to przed wszystkim transport - wszystkie nasze grupy wiekowe jeżdżą i grają w całej Polsce: w Gdańsku, Bydgoszczy, Rumii, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Jarocinie, Bolesławcu, Krakowie...
 
Więcej informacji na zrzutka.pl [kliknij]

Czy Springboks dołączą do Six Nations? REIC Championship, 2 kolejka
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1