POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Powstaje książka o "Siwym"!29.03.2022Powstaje książka o legendarnym, polskim trenerze. "Siwy" to historia tej dyscypliny!
 
„Siwy” czyli Andrzej Kopyt – absolutnie legendarna postać polskiego rugby. Wielki trener, wspaniały zawodnik, świetny komentator, żeglarz, narciarz, miłośnik życia. Czy może być lepszy kandydat na bohatera pierwszej, polskiej biografii rugby? Ta właśnie powstaje. Każdy może być jej „wydawcą”!
 
Robert Małolepszy - Polsat Sport
 
Napisać, że jest legendą polskiego rugby to nic nie napisać. Urodzony w 1943 roku, wychowany na gruzach zniszczonej Warszawy, od ponad 50 lat promieniuje na całe polskie rugby. Najpierw jako zawodnik, potem jako trener, od pewnego czasu jako komentator. Kto go poznał ten wie, że to postać absolutnie nietuzinkowa. Zawodnicy, których wychował mówią o nim wyłącznie w superlatywach.
 
Andrzej Kopyt - pseudonim „Siwy” karierę zaczął w 1965 roku w warszawskim AZS AWF. Stamtąd, z całą sekcją trafił do Orła, z którym zdobywał wicemistrzostwo Polski w 1967, 1968 i 1970 roku. Na Bielany wrócił w 1972 i pozostał w nim jako zawodnik, a później również trener do 1998 roku, zdobywając 10 tytułów mistrza Polski, cztery wicemistrza i sześć brązowych medali krajowego czempionatu. Grał też w Szwecji (IFC Venersborg) i Francji (Stade Francais 1977-1979).
 
Czytaj całość [kliknij]

Przed meczem Polska v Litwa MPS7: III Turniej w Poznaniu
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Puchar Świata Kobiet 7
Cape Town, 09.09.2022 - 11.09.2022

Tabela Ekstraligi
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Up Fitness Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  Edach Budowlani Lublin    
  Master Pharm Rugby Łódź    
  RC Arka Gdynia    
  RzKS Juvenia Kraków    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  KS Posnania Poznań