POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Program Młodzieżowiec10.02.2020

 
Przypomnienie zmian w regulaminie Ekstraligi Rugby 2019/2020.

Zgodnie z przyjętym przez Zarząd PZR w dniu 22.08.2019 regulaminie Ekstraligi Rugby na sezon 2019/2020 pojawił się zapis dotyczący „programu młodzieżowiec”.

W/w regulamin zakłada również zmiany w obrębie ilości „zawodników polskich” od następnego sezonu.

Przytoczone regulacje zostały wypracowane na podstawie analiz porównawczych ilości zawodników szkolonych centralnie w Kadrach Narodowych U18 i U20 z ostatnich 3 lat w porównaniu do późniejszego ich udziału w rozgrywkach seniorskich. Z tego porównania wynika, że około 50 % kadrowiczów grup młodzieżowych nie zostało wdrożonych do dalszego szkolenia w drużynach seniorskich.

Ta ogromna strata potencjału kadrowego została również zauważona przez sztab szkoleniowy reprezentacji seniorów, który również rekomendował wdrożenie programu młodzieżowiec w rozgrywkach Ekstraligi Rugby.

Wyciągi z regulaminu dotyczące powyższych przypomnień:

III. Program - Młodzieżowiec

1. Począwszy od rundy wiosennej (2020r.) w protokole zawodów wśród zawodników polskich musi znajdować się minimum trzech zawodników U 23 (rocznik 1997 i młodsi) w tym minimum jeden zawodnik U 21 (rocznik 1999 i młodsi) z uwzględnieniem przepisów rozdziału II.

2. Począwszy od sezonu 2020/2021 oraz w kolejnych sezonach rozgrywek Ekstraligi Rugby w protokole zawodów wśród zawodników polskich musi znajdować się minimum trzech zawodników U 23 (rocznik 1998 i młodsi) w tym minimum dwóch zawodników U 21 (rocznik 2000 i młodsi), z czego przynajmniej jeden zawodnik musi być zawodnikiem I linii młyna. Zawodnicy ci muszą spełniać warunek z przepisu rozdziału określającego minimalny wiek zawodnika uprawnionego do gry w ekstralidze w danym sezonie.

II. Uczestnictwo….

7.2 Od sezonu 2020/2021 limit zawodników polskich, którzy posiadają uprawnienia do gry w reprezentacji Polski, według przepisów World Rugby, zostanie zwiększony do 12.

Jacek Zalejarz

Kierownik Wyszkolenia PZR

 

Zaproszenie na Farios Broques Antiques Puchar 6 Narodów Kobiet - 2 kolejka
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin