POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Przełom w polskim rugby?27.04.2018


Transmisja telewizyjna, stadion na którym gra reprezentacja Polski i do tego gwiazda rugby z Kenii. To kolejna szansa dla polskiego rugby. Czy uda się ją wykorzystać?
 
Hitem weekendowej kolejki w polskiej Ekstralidze będzie mecz Orkana Sochaczew z Lechią Gdańsk. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pojedynek zamierza transmitować Polsat Sport News. W drużynie Orkana zagra rugbista z Kenii Joshua Chisanga. W Anglii gdzie grał ostatnio został ochrzczony mianem "Bestii". 
- Sam nie wiem dlaczego Bestia. Kiedyś wstałem, włączyłem internet i tam zobaczyłem, że jestem "Bestią" - powiedział sympatyczny Kenijczyk w rozmowie z serwisem "zapinamypasy.pl". Jeszcze w ubiegłym roku Chisanga grał w barwach angielskiego klubu Newcastle Falcons. Kilkanaście meczów rozegrał w pierwszym zespole występującym w ekstraklasie, potem grał trochę w rezerwach, a dziś dzięki firmie Whizz, która została partnerem Orkana jest już w Polsce. Chisanga występujący w II lub III linii młyna ma być nie tylko personalnym wzmocnieniem klubu, ale także wizerunkowym atutem całej polskiej ligi, która ciągle nie jest towarem godnym zainteresowania dużych sponsorów i mediów. 
Czy piętnastka gdańskiej Lechii powstrzyma "Bestię" i jego kolegów? To może być trudne zadanie, bo Chisanga, to nie jedyne wzmocnienie Orkana. O taktyczne elementy gry tej drużyny zadba Tomasz Putra, były selekcjoner reprezentacji Polski i Czech, mieszkający na co dzień we Francji. 
 
- Wiemy, że Orkan ma mocarstwowe plany, ale my nie zawracamy sobie tym głowy - mówi Piotr Płoszaj p.o. prezesa RC Lechia. - Są kontuzje i urazy, ale nie na tyle poważne, by przeszkodziły nam w dobrej grze. Cieszymy się, że ten mecz będzie w telewizji, bo więcej kibiców będzie mogło zobaczyć polskie rugby - dodaje Płoszaj. 

Nie mniej interesująca jest sprawa Jędrzeja Nowickiego, młodego polskiego rugbisty, występującego we francuskim klubie Olympique Le Creusot, a który w ubiegłym sezonie wzmacniał gdańską Lechię. Wiele wskazywało na to, że w sobotnim meczu zobaczymy go w biało-zielonej koszulce, ale sytuacja jego przynależności klubowej w Polsce jest na tyle dynamiczna, że ... dziś nie wiadomo gdzie zagra młodszy z braci Nowickich. Według informacji "Dziennika Bałtyckiego" najpoważniejszym konkurentem Lechii do pozyskania go jest ... Orkan Sochaczew. Ten mecz na pewno warto obejrzeć. Początek transmisji o godz. 18.00. 
 
Tego samego dnia w Gdyni dojdzie do pojedynku Arki z KS Budowlani Łódź. Gdynianie w pierwszej kolejce wygrali właśnie z Orkanem 20:19. Później pauzowali, a w sobotę będą mieć kolejna okazję na sukces, bo to "Buldogi" są faworytem starcia na stadionie rugby w Gdyni. Początek o godz. 15.00. Wstęp na mecz jest wolny.
W pozostałych meczach zagrają: Budowlani Lublin ze Skrą Warszawa (niedziela, godz. 14.30), i Juvenia Kraków z Pogonią Siedlce (sobota, godz. 15.00). 
 
Adam Mauks, Dziennik Bałtycki
 
Świdnica: Reaktywacja Czarnego Gryfa Bledisloe Cup razem z Laurie O'Reilly Memorial
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1