POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Przepisy World Rugby po polsku04.05.2021


Oficjalna strona internetowa World Rugby https://www.world.rugby/ rozszeża sukcesywnie wersje językowe swoich najważniejszych podstron.

Od 04 maja br. polskiej wersji doczekały się "Przepisy gry" (jest to już dwunasta wersja językowa). Na podstronie poświęconej "Przepisom Gry w Rugby" i "Grze w Rugby" znajdują się przepisy, z którymi można się zapoznać [kliknij] oraz zobaczyć klipy video tłumaczące aplikacje "Przepisów" w trakcie meczu. "Przepisy" można także pobrać w postaci liczącego 156 stron pliku PDF [kliknij], zaś dla zarejestrowanych użytkowników jest także dostępny egzamin z przepisów.

Stały dostęp do strony World Rugby z przepisami pojawił się w menu głównym strony www.pzrugby.pl na podstronie "Linki" [kliknij].

Jak zapewne zauważycie wraz z publikacją przepisów, zgodnie z zapisami STATUTU zostały zmodyfikowane WARTOŚCI widniejące na stronie od 2014 roku.

JEDNOŚĆ: Jedność ma zasadnicze znaczenie dla struktury gry i jest generowana przez uczciwość i fair play.
PASJA: Osoby uprawiające ten sport są pełne entuzjazmu i pasji do gry. Rugby generuje podekscytowanie, emocjonalne przywiązanie i poczucie przynależności do globalnej rodziny rugby.
SOLIDARNOŚĆ: Rugby wyzwala jednoczącego ducha, umożliwiającego zawarcie przyjaźni na całe życie, koleżeństwo, pracę zespołową i lojalność, która wykracza poza różnice kulturowe, geograficzne, polityczne i religijne.
DYSCYPLINA: Dyscyplina jest integralną częścią gry, zarówno na boisku, jak i poza nim i znajduje odzwierciedlenie w przestrzeganiu przepisów, regulaminu i podstawowych wartości rugby.
SZACUNEK: Szacunek dla kolegów z drużyny, przeciwników, sędziów oraz osób zaangażowanych w grę jest najważniejszy.

Mecz pokoleniowy na 65-lecie CLJ: Wygrane Orkana i Lechii
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 18 77
 02 Master Pharm Łódź 18 73
 03 OKS Skra Warszawa 18 64
 04 RC Orkan Sochaczew 18 51
 05 Awenta Pogoń Siedlce 18 43
 06 RC Lechia Gdańsk 18 42
 07 Edach Budowlani Lublin 18 36
 08 RzKS Juvenia Kraków 18 28
 09 RC Arka Gdynia 18 25
 10 RK Sparta Jarocin 18 8