Puchar 6 Narodów - 1 kolejka07.02.2021

W pierwszej kolejce Pucharu 6 Narodów zwyciężały Francja, Szkocja i Walia.

Mecz Włochów z Francją bez historii, Azzurri wprawdzie nadal mecze Six Nations przegrywają, ale walczyli zwykle jeszcze na początku drugiej odsłony, tymczasem w spotkaniu otwarcia w Rzymie stracili trzy przyłożenia przed przerwą w tym pierwsze już w 5 minucie.
Za to porażkę Anglii na Twickenham należy uznać za niespodziankę, bowiem ostatni raz Szkoci wygrali na tym stadionie w 1983 roku. Obie drużyny kopnęły po dwa karne, a zwycięstwo Ostom zapewniło przyłożenie Duhana van der Merwe w 29 minucie meczu. Oprócz zwycięstwa Szkoci przejęli także Puchar Kalkuty, z którym ochoczo pozowali do zdjęć. Oczywiście przy okazji przywołano 150-lecie spotkań pomiędzy tymi zespołami i fakt, że pierwsze w 1871 roku także wygrała Szkocja.
W 13 minucie meczu Walii z Irlandią Peter O'Mahony zobaczył czerwony kartonik za niebezpieczną grę w rucku, Koniczynki musiały więc przez blisko 70 minut radzić sobie grając w czternastu. I radziły sobie, ale tylko do 58 minuty, wtedy Louis Rees-Zammit zdobył przyłożenie i Smoki objęły prowadzenie 16:13 i już go nie oddały. Na koniec informacja z ustanowienia rekordu w ilości spotkań międzynarodowych, walijski kapitan, Alun Wyn Jones ma ich już na swoim koncie 153.