Puchar 6 Narodów - 4 kolejka14.03.2021

W czwartej kolejce Pucharu 6 Narodów zwyciężały Walia, Anglia i Irlandia.

Włosi polegli w Rzymie w meczu z Walią, pierwsze i ostatnie punkty zdobili dopiero w 50 minucie gdy przegrywali 0:34. Przy okazji odnotowujemy 156 mecz w karierze, który rozegrał walijski kapitan, Alun Wyn Jones poprawiając własny rekord.

O wiele ciekawiej było w Londynie, Francuzi przyłożyli już w 1 minucie, ale w 11 Anglicy wyrównali, a 3 minuty później objęli prowadzenie, którym cieszyli się minut 17. Jeszcze pięć minut przed końcem Trójkolorowi prowadzili 20:16, jednak przyłożenie Maro Itoje dało zwycięstwo rugbistom Czerwonej Róży i zakończyło walkę Francji o Wielkiego Szlema. Natomiast nadal mają szansę na zwycięstwo w turnieju, ale muszą pokonać Walię, a następnie Szkocję w zaległym meczu, oba maja zagrać w Paryżu.

Do 76 minuty wyrównanego spotkania Szkocja remisowała z Irlandią 24:24, ale Johnny Sexton celnie egzekwując karnego zapewnił zwycięstwo Koniczynkom. Porażka Szkocji oznacza, że w tym sezonie Puchar Sześciu Narodów mogą wygrać tylko Walijczycy i Francuzi.