POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

"Puchar Bogów" nie tylko dla Frogsów21.04.2017


Po latach gry w lidze ze wzlotami i upadkami drużyna w 2017 roku Frogs & Co. Warszawa decyzją zawodników nie przystąpiła do rozgrywek. Zamiast tego skupiła się na grze z drużynami zagranicznymi. 
 
Stołeczni rugbiści rozpoczęli swój „domowy” sezon 08 kwietnia od mini turnieju o „Pucharu Bogów” z dwiema ekipami z Anglii - East Anglian Exiles oraz Blackhorse RFC. Drużyny te występują na co dzień w angielskich regionalnych ligach. 
 
W pierwszym meczu turnieju zawodnicy przyjezdni zagrali między sobą. Po zaciętym meczu zawodnicy Blackhorse pokonali East Anglian Exiles 31:17. 
 
Zwycięzcy tego meczu spotkali się z gospodarzami. Frogsi dołożyli wszelkich starań aby nie być aż tak gościnni dla drużyn przyjezdnych jak w poprzednich sezonach. „Żaby” wykorzystując spryt kilku nowych nabytków zdołali pokonać drużynę z Middlesex 31:19. 
 
O wiele trudniejszą przeprawę mieli z East Anglian Exiles. Wypoczęci, ale zarazem rozgrzani po pierwszym meczu, rugbiści z Suffolk zaskoczyli gospodarzy. W jednej z pierwszych akcji meczu położyli punkty. To był kubeł z zimną wodą, obudzeni Frogsi szybko powrócili do zdobywania punktów. Ostatecznie „Żaby” wygrały 21:12, zaś ostatnie punkty położył Mikołaj Radwan, a jak się później okazało dokonał tego mając złamaną nogą.
 
Oczywiście Frogsi wcale nie wygrali Pucharu. Rugby to sport trzech połówek, z czego trzecia jest najważniejsza. East Anglian Exiles wykazali się największą inicjatywą podczas niej i to oni są duchowymi zwycięzcami Pucharu Bogów. 
 
Antoni Bohdanowicz
 
Rugby: Kontaktowy sport dla… rodzin Stanisław Niedźwiecki: Emocje przekuwamy w koncentrację
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1