POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Puchar Świata w Rugby: Czeka na Ciebie złota dekada12.05.2022


Anglia (2025), Australia (2027 i 2029) oraz USA (2031 i 2033) zostały ogłoszone gospodarzami kolejnych na przestrzeni 10 lat turniejów Pucharu Świata w Rugby Kobiet i Mężczyzn.
 
Nowe podejście do partnerstwa jest zgodne z celami strategicznego planu World Rugby, aby zapewnić organizację Pucharu Świata w Rugby i stymulować dynamiczny rozwój rugby na całym świecie poprzez zaangażowanie większej liczby fanów i odblokowanie nowych źródeł przychodów w celu zwiększenia inwestycji w sport. Obejmuje to plan działania mający na celu przyspieszenie rozwoju tego sportu w USA i zwiększenie inwestycji w kobiecą grę.
 
Przemawiając na posiedzeniu Rady, przewodniczący World Rugby, Sir Bill Beaumont, powiedział: Dzisiaj zatwierdziliśmy trzy wyjątkowe kraje-gospodarze Pucharu Świata w Rugby - Anglię, Australię i USA - zapewniając bezprecedensową pewność i niezrównaną okazję do przyspieszenia wzrostu i wpływu rugby na całym świecie. To świetna wiadomość dla rugby, kibiców i gospodarzy. Potwierdzenie lokalizacji gospodarzy jest wspierane przez nowe partnerskie podejście do organizacji wydarzeń, które będzie napędzać długoterminowy, zrównoważony rozwój, w tym w USA i całej grze kobiet, umożliwiając sportowi wykorzystanie jego globalnego potencjału na boisku i poza nim, przynosząc znaczące korzyści społeczne i gospodarcze dla krajów przyjmujących. Dzisiaj jest przełomowy moment dla sportu i ekscytujący rozwój dla fanów. Chciałbym pogratulować wszystkim zaangażowanym w urzeczywistnienie tego marzenia, ponieważ staramy się zapewnić prawdziwie globalny sport dla wszystkich.
 
Dyrektor generalny World Rugby, Alan Gilpin, dodał: Jako sport i międzynarodowa federacja konieczne jest, abyśmy nieustannie poszukiwali nowych sposobów, aby zapewnić, że sport przekształci jasny potencjał w znaczące wyniki, a dzisiejsza decyzja odzwierciedla to zobowiązanie. Podejście partnerskie umożliwi nam opracowanie solidnych celów strategicznych, które są świetne dla kraju-gospodarza jak też samego rugby oraz budowanie wydajności dostarczania i pozyskiwania zasobów, pomagając obniżyć koszty hostingu od samego początku, jednocześnie maksymalizując zaangażowanie fanów, przychody i możliwości dostawy. Wszystko to doprowadzi do jeszcze większych bezpośrednich inwestycji z powrotem do gry na wszystkich poziomach. Nie możemy się doczekać kontynuacji naszego zaangażowania z partnerami gospodarzy, aby zapewnić scenę dla najlepszych graczy na świecie do występów oraz festiwal, który ekscytuje i angażuje fanów z całego świata, rozwijając wspólnie ruch rugby w odpowiedzialny i zrównoważony sposób.
 
Dyrektor operacyjny RFU, dyrektor finansowy i były kapitan reprezentacji Anglii Sue Day powiedział: Cieszymy się, że możemy gościć Puchar Świata w Rugby 2025, to będzie niesamowite. Chcielibyśmy podziękować rządowi za wsparcie w umożliwieniu tego. Ściśle współpracując z rządem, brytyjskim sportem, sportową Anglią i światowym rugby, wspólnie stworzymy trwałą spuściznę kobiecego rugby w Anglii, Wielkiej Brytanii i na całym świecie, zarówno pod względem przyciągania większej liczby ludzi do gry, jak i nowych fanów. Jak widzieliśmy na innych domowych Mistrzostwach Świata w krykiecie, hokeju i siatkówce, Puchar Świata w Rugby jeszcze bardziej rozwinie sport wszystkich kobiet. Turniej przyniesie również znaczne korzyści ekonomiczne w całym kraju.
 
Przewodniczący Rugby Australia, Hamish McLennan, powiedział: To historyczny dzień dla rugby w Australii. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że witamy u naszych brzegów nie jeden, ale dwa Puchary Świata w Rugby. To zmienia zasady gry w rugby w tym kraju, jedyna w swoim pokoleniu okazja, aby ożywić i zabezpieczyć przyszłość tego sportu tutaj i zobaczyć, jak gra, którą wszyscy kochamy, rośnie i prosperuje przez wiele lat. Dzisiejsze ogłoszenie jest również wynikiem niesamowitej ilości ciężkiej pracy i wieloletniej współpracy całej społeczności rugby. Dzisiaj jest ważny moment dla naszej gry. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z World Rugby, naszymi związkami członkowskimi i partnerami rządowymi w nadchodzących latach, aby zapewnić, że w pełni wykorzystamy tę szansę i będziemy kontynuować odrodzenie rugby w tym kraju.
 
Dyrektor naczelny USA Rugby, Ross Young, dodał: Przemawiam w imieniu społeczności rugby i fanów w całych Stanach Zjednoczonych, kiedy wyrażam naszą szczerą wdzięczność dla World Rugby za zaufanie i poparcie dla naszej wizji gwałtownego rozwoju tego niesamowitego sportu w naszym kraju. USA Rugby wkroczy teraz w nową erę i zapewni, że najcenniejsze wydarzenie tego sportu będzie trampoliną do stworzenia trwałego, zrównoważonego entuzjazmu i pasji do rugby od wybrzeża do wybrzeża. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z World Rugby w nadchodzących latach, aby zapewnić, że nasze przygotowania do tych turniejów i same wydarzenia będą katalizatorem zmiany paradygmatu dla rozwoju naszego sportu, nie tylko tutaj w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie.
 
Zmieniony model opiera się na sukcesie przyszłego procesu selekcji gospodarzy, który przyciągnął wiarygodne i trwałe oferty, pokazując wyraźny potencjał zapewnienia doskonałych wyników zarówno dla gospodarzy, jak i dla gry. Japonia 2019 przyniosła rekordowe wyniki gospodarcze i społeczne, nowi partnerzy komercyjni do 2023 roku i później, a Francja 2023 ma pobić wszystkie dotychczasowe rekordy sprzedaży biletów, reklamy i transmisje, Puchar Świata w Rugby jest atrakcyjną propozycją dla rządów i związków krajowych z klimatem pozytywne zaangażowanie zgodne z Planem Zrównoważonego Rozwoju Środowiska World Rugby 2030.
 
Tymczasem edycja dla kobiet będzie klejnotem w koronie nowego, ekscytującego globalnego kalendarza z 2023 r., wraz z wprowadzeniem WXV, który zrewolucjonizuje konkurencję, konkurencyjność i zaangażowanie fanów. Rugby World Cup 2021, grany w 2022 roku w Nowej Zelandii podniesie poprzeczkę po światowych sukcesach w Irlandii, Francji i Anglii. Turniej 2025 powiększy się do 16 drużyn, dając możliwość rywalizacji większej liczby drużyn na największej scenie.
 
Fani zainteresowani przyszłymi mistrzostwami świata w rugby mogą zarejestrować się, aby otrzymywać najnowsze wiadomości, w tym informacje o biletach, na stronie www.rugbyworldcup.com/newsletter
 
RWC: Imprezy zorganizują Anglia, Australia i USA Ekstraliga: XIV kolejka w obiektywie
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Mistrzostwa Europy 7
Kraków, 01.07.2022 - 03.07.2022

Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 15 65
 02 RC Orkan Sochaczew 15 59
 03 Edach Budowlani Lublin 15 53
 04 RC Lechia Gdańsk 15 49
 05 Master Pharm Łódź 15 42
 06 Up Fitness Skra Warszawa 15 40
 07 RC Arka Gdynia 15 23
 08 RzKS Juvenia Kraków 15 19
 09 KS Posnania Poznań 15 16
 10 Awenta Pogoń Siedlce 15 14