POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

RDiM 19: Turniej Lubelskiego Cebularza 15.05.2021


W sobotę 8 maja  br. przy zmiennej pogodzie na boiskach przy ul. Krasińskiego i Magnoliowej ponad 300 zawodniczek i zawodników z dziewięciu klubów rugby rywalizowało w I Turnieju Lubelskiego Cebularza. Zawody rozegrane zostały w ramach Regionalnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w rugby.
 
W zawodach startowało 24 ekipy w czterech kategoriach wiekowych: młodzik, żak, mini żak i mikrus. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze i przy ogromnym zaangażowaniu w grę jej uczestników
Poza zmaganiami sportowymi, celem imprezy była promocja Lublina i województwa lubelskiego. Uczestnicy turnieju mogli spróbować lokalnego przysmaku, czyli cebularzy przygotowanych przez piekarnię Kuźmiuk. Wśród tych tradycyjnych wypieków znalazły się również cebularze w kształcie piłki rugby. Rodzeństwa, mówiąc po lubelsku „brejdaki” i „brejdaczki” biorące udział w tym turnieju otrzymały pamiątkowe kubki, których rozdano aż 56! 
Na koniec wręczono puchary i dyplomy, a zawodnicy i zawodniczki z kategorii  mikrus otrzymali medale za udział w turnieju. 
Rozdano również upominki promujące województwo lubelskie przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. 
Organizatorem zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Rugby i KS Budowlani Lublin. Serdecznie dziękujemy firmie Edach za okazane wsparcie turnieju. 
Wielkie brawa i podziękowania należą się rodzicom zawodników Akademii Rugby KS Budowlani Lublin, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji zawodów i zadbali o to  aby nie zabrakło jedzenia, picia i słodkości naszym młodym rugbistom.
 
Kategoria Mikrus: 1. Budowlani Lublin; 2. Pogoń Siedlce; 3. Miejski Klub Rugby Siedlce; 4. RK Rzeszów; 5. AZS AWF Warszawa.
Kategoria Mini Żak: 1. Skra Warszawa; 2. AZS AWF Warszawa; 3. Pogoń Siedlce; 4. KS Budowlani Łódź; 5. Orkan Sochaczew; 6. Budowlani Lublin; 7. UKS Strzała; 8. Miejski Klub Rugby Siedlce; 9. RK Rzeszów.
Kategoria Żak: 1. KS Budowlani Łódź; 2. Budowlani Lublin; 3. Miejski Klub Rugby Siedlce; 4. Orkan Sochaczew; 5. RK Rzeszów.
Kategoria Młodzik: 1. Orkan Sochaczew; 2. KS Budowlani Łódź; 3. Budowlani Lublin; 4. AZS AWF Warszawa; 5. Pogoń Siedlce.
 
Sebastian Berestek
Wiceprezes KS Budowlani Lublin

Zdjęcia: Foto Rugby; Akademia Rugby Budowlani Lublin
Komunikat Komisji Licencyjnej PZR Podziękowanie Mariusza Liedela
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Niemcy

Rugby Europe Trophy
Gdynia, 13.11.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 30
 02 Up Fitness Skra Warszawa 7 27
 03 RC Orkan Sochaczew 7 25
 04 RC Lechia Gdańsk 7 25
 05 Edach Budowlani Lublin 7 22
 06 Master Pharm Łódź 5 14
 07 RC Arka Gdynia 7 14
 08 RzKS Juvenia Kraków 7 10
 09 Awenta Pogoń Siedlce 7 2
 10 KS Posnania Poznań 6 0