RET: Polska v Holandia 14:1308.04.2017

Reprezentacja Polski w rugby w trzecim tegorocznym meczu Rugby Europe Trophy sezonu 2016-17 po emocjonującym spotkaniu wygrała w Łodzi z Holandią 14:13. W reprezentacji debiut zaliczył kolejny zawodnik.

Konto punktowe w 8 minucie otworzyli goście z karnego, po celnym kopie Josh Gascoigne objęli prowadzenie 0:3, nie cieszyli się nim jednak długo, dwie minuty później na 3:3 również z karnego wyrównał Wojciech Piotrowicz. W 27 minucie żółtą kartkę zobaczył łącznik młyna Dawid Plichta osłabiając zespół na dziesięć minut. Na efekt nie trzeba było długo czekać, w dwie minuty później akcja holenderskiego ataku kończy się przyłożeniem Storm Carrol na 3:8, na szczęście Gascoigne chybił z podwyższenia. W ostatniej minucie naszej gry w osłabieniu Amir Rademaker na polu 22 metrów przekopał piłkę na pole punktowe, pierwszy był przy niej Sep Visser przykładając na 3:13, podwyższenie ponownie było niecelne. W doliczonym czasie Piotrowicz kopnął karnego zmniejszając przewagę na 6:13.

Druga połowa przyniosła więcej emocji i ciekawych akcji naszego zespołu, w 53 minucie akcję rozpoczętą przez Wojciecha Brzezickiego, zakończył przyłożeniem Andrzej Charlat unikając szarż przeciwnika. Piotrowicz nie trafił z podwyższenia, ale wynik zmienił się na 11:13. W 65 minucie opadający z sił Holendrzy próbowali kopać na bramkę z połowy boiska, kop był jednak niecelny. Niestety w 72 minucie sędzia Tual Trainini pokazał żółty kartonik Sebastianowi Kacprzakowi co oznaczało, że do końca meczu będziemy musieli grać w osłabieniu. Nie złamało to ducha zespołu, Piotrowicz z 40 metrów kopnął karnego dającego naszej drużynie prowadzenie 14:13. Po regulaminowym czasie gry, sędzia Trainini podyktował karnego dla gości, zamiast kopać na bramkę zdecydowali się grać i stracili piłkę. Przedłużony sześć minut mecz w końcu się kończy, wygrywamy 14:13 i czekamy na Szwajcarię.

Zawodnikiem meczu został obrońca Mateusz Lament, warto też wspomnieć, że w Łodzi Marcin Wilczuk rozegrał swój 40 oficjalny mecz wchodząc do "Klubu 40" [kliknij].

Rugby Europe Trophy: Łódź, 08.04.2017
Polska v Holandia 14:13 (6:13)
Punkty Polska: Wojciech Piotrowicz 9 (3K), Andrzej Charlat 5 (P).
Punkty Holandia: Storm Carrol 5 (P), Sep Visser 5 (P), Josh Gascoigne 3 (K).
Żółte kartki: Dawid Plichta, Sebastian Kacprzak.
Skład Polski: Marcin Wilczuk, Adrian Ignaczak, Radosław Bysewski (41 Sebastian Kacprzak), Piotr Karpiński II, Paweł Poniatowski (41 Marek Płonka Jr), Michał Mirosz (71-81 Jonathan Michalak- debiutant), Stanisław Powała-Niedźwiecki, Piotr Zeszutek-kapitan - Dawid Plichta (57 Mateusz Plichta) - Wojciech Piotrowicz (79 Tomasz Gasik) - Wojciech Brzezicki, Daniel Gdula, Grzegorz Szczepański, Andrzej Charlat - Mateusz Lament.
Rezerwa: Sebastian Kostałkowski- debiutant, Piotr Wiśniewski, Maciej Panasiuk- debiutant.
Sędziowie: Tual Trainini- główny; Fabien Hourquet i Mikael Simon- liniowi; Yves Bressy- komisarz (wszyscy Francja).
Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski: Blikkies Groenewald (trener), Stanisław Więciorek (trener asystent), Krzysztof Krzewicki (analiza techniczna), Bartosz Chudzik (lekarz), Marcin Domański (trener fitness/fizjoterapeuta), Grzegorz Lemiesz (fizjoterapeuta), Grzegorz Witczak (kierownik), Maciej Brażuk (menadżer).

Tabela i wyniki [kliknij]

Zdjęcia: Mirosław Jabłoński
Mecz Polska v Holandia : Wielkie wydarzenie rugby w Łodzi ME U18: Polska v Holandia 10:50