POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

RET: Polska v Mołdawia 13:018.11.2017


W drugim meczu sezonu 2017-18 Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski pokonała Mołdawię 13:0.
 
Na pierwsze punkty nie musieliśmy długo czekać, już w 3 minucie objęliśmy prowadzenie 3:0 po karnym kopniętym celnie przez Wojciecha Piotrowicza. Kilka minut później byliśmy świadkami pierwszego przyłożenia, Mateusz Plichta po młynie podjął grę zakończoną punktami, po podwyższeniu w 10 minucie prowadziliśmy 10:0. Po stracie przyłożenia inicjatywę przejęli goście, ciężko było nam wyjść z własnej połowy, a jedną akcję Mołdawii zatrzymaliśmy dopiero na linii pola punktowego. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony zaczęliśmy zagrażać polu punktowemu gości, ale punktów nam to nie przyniosło mimo, że sędzia przedłużył czas o 10 minut. 
 
Na drugą połowę Polacy wyszli po męskiej rozmowie w szatni, ale niestety obrazu gry to nie zmieniło, bardziej widoczny był zespół Mołdawii. Szansa na zmianę wyniku, rzut karny w 61 minucie z połowy boiska kopany przez Jędrzeja Nowickiego był za krótki i niczego nie zmienił. W 68 minucie było nieco bliżej i po kopie Nowickiego powiększyliśmy przewagę na 13:0. Były to jednocześnie ostatnie punkty, który ustaliły wynik meczu. 
 
W Gdański wprawdzie wygraliśmy, ale na pewno ten mecz nie zaspokoił ambicji polskiego zespołu, oczekiwaliśmy zwycięstwa za 5 punktów, a do bonusowego punktu mieliśmy bardzo daleko.
   
Rugby Europe Trophy: Gdańsk, 18.11.2017
Polska v Mołdawia 13:0 (10:0) 
Punkty Polska: Wojciech Piotrowicz 5 (pd, K), Mateusz Plichta 5 (P), Jędrzej Nowicki 3 (K).
Żółta kartka: Radu Cebotari (Mołdawia). 
 
Skład Polski: Marcin Wilczuk (54 Grzegorz Janiec), Kamil Bobryk (65 Adrian Ignaczak), Radosław Bysewski (67 Sebastian Kostałkowski), Stanisław Powała-Niedźwiecki (67 Marek Mirosz), Mateusz Bartoszek, Aleksander Nowicki, Marek Płonka Jr. (65 Piotr Wiśniewski), Piotr Zeszutek (kapitan) - Mateusz Plichta (59 Jakub Bobruk) - Wojciech Piotrowicz (19 Jędrzej Nowicki) - Tomasz Rokicki, Daniel Gdula, Kevin Bracik, Szymon Sirocki - Przemysław Rajewski (46 Grzegorz Szczepański).
 
Sędziowie: Paulo Duarte - główny; Pedro Mendes Silva, João Costa - liniowi (wszyscy Portugalia). Komisarz: Jorge Mendes (Portugalia). 
Sztab szkoleniowy reprezentacji: Stanisław Więciorek (trener), Dariusz Komisarczuk (trener asystent), Tomasz Grodecki (trener przygotowania fizycznego), Bartosz Chudzik (lekarz), Grzegorz Lemiesz (fizjoterapeuta), Maciej Brażuk (menadżer), Grzegorz Witczak (kierownik).

Tabela i wyniki [kliknij]

Zdjęcia Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl, więcej zdjęć [kliknij]

Polska i Mołdawia w Galerii Bałtyckiej Ciekawostki statystyczne po meczu z Mołdawią
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1