RET: Polska v Ukraina 22:0!24.09.2016

Reprezentacja Polski w rugby w pierwszym meczu Rugby Europe Trophy sezonu 2016-17 wygrała w Lublinie z Ukraina 22:0, przewaga naszego zespołu nie polagała dyskusji, a zwycięstwo mogło być znacznie wyższe.

Już w 1 minucie szansę na przyłożenie miał Radosław Rakowski wypchnięty w aut metr przed polem punktowym Ukrainy. Po aucie goście popełnili błąd i sędzia podyktował karnego dla Polski, którego na 3 punkty zamienił Wojciech Piotrowicz. Dziesięć minut później Piotrowicz po kolejnym karnym zmienia wynik na 6:0. W 33 minucie sędzia przyznał naszej drużynie karną piątkę za dołączanie z boku do maula, punkty powędrowały na konto kapitana zespołu Kamila Bobryka, a wynik na 13:0 celnym kopem z podwyższenia zmienił Piotrowicz. Ten sam zawodnik cztery minuty przed końcem pierwszej połowy ustalił jej wynik na 16:0.
Konto punktowe w drugiej połowie otworzył Piotrowicz kopiąc w 50 minucie karnego na 19:0. Mecz się wyrównał i na następne punkty kibice musieli czekać do 72 minuty kiedy kolejny karny Piotrowicza zmienił wynik na 22:0, były to jednocześnie punkty, który ustaliły wynik spotkania. Reprezentacja Polski zwyciężyła w pierwszym meczu nowego sezonu Rugby Europe Trophy, pozostałe mecze z Portugalią, Mołdawią, Holandią i Szwajcarią zostaną rozegrane wiosną przyszłego roku.

Rugby Europe Trophy: Lublin, 24.10.2016
Polska v Ukraina 22:0 (16:0)
Punkty Polska: Wojciech Piotrowicz 17 (pd, 5K), Kamil Bobryk 5 (karna piątka).
Skład Polski: Marcin Wilczuk (36-41, 68 Sebastian Kacprzak- debiutant), Kamil Bobryk- kapitan, Radosław Bysewski, Piotr Karpiński II (65 Piotr Zeszutek), Paweł Poniatowski, Mateusz Bartoszek, Aleksander Nowicki, Michał Mirosz (65 Stanisław Powała-Niedźwiecki) - Dawid Plichta - Wojciech Piotrowicz - Radosław Rakowski, Patryk Reksulak, Kevin Bracik (68 Daniel Gdula- debiutant), Szymon Sirocki - Mateusz Lament.
Rezerwa: Łukasz Kujawa, Adrian Chróściel, Rafał Janeczko, Tomasz Gasik.
Żółta kartka: Valentyn Lytvynenko (Ukraina).
Sędziowali: Daniel Jones (główny), Simon Mills i Ellgan Williams (liniowi), Kacper Michałkiewicz i Dariusz Reks (techniczni), George Bargaunas (komisarz).
Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski: Blikkies Groenewald (trener), Stanisław Więciorek, Andrzej Kozak, Krzysztof Krzewicki, Christian Bujtendach (trenerzy asystenci), Bartek Chudzik (lekarz), Grzegorz Lemiesz (fizjoterapeuta), Marcin Domański (trener motoryczny), Grzegorz Witczak (kierownik drużyny), Maciej Brażuk (menadżer), Łukasz Jurczak (media).