POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

RTDiM 25: Turniej 200-lecia Rugby24.05.2023


W sobotę, 20 maja br. w Siedlcach rozegrano Turniej 200-lecia Rugby, kolejne święto młodzieżowego rugby zorganizowane przez Miejski Klub Rugby Siedlce we współpracy z MKS Pogoń Siedlce.

Udział w imprezie wzięło 15 drużyn z 6 klubów, rywalizowało blisko dwieście zawodniczek i zawodników w kategoriach młodzika, żaka, mini żaka i mikrusa. Turniej rozegrano na pięciu boiskach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, zawody sędziowało 10 arbitrów turniejowych i sędzia główny, nad bezpieczeństwem czuwało 2 ratowników medycznych, infrastrukturę przygotowywało 8 wolontariuszy, a 6 rodziców serwowało ciasta swojego wypieku i owoce. Nikt nie był głodny (była pizza i kiełbaski z grilla) i spragniony (woda, napoje, kawa i herbata), wszystkie dzieci dostały medale 200-lecia, a drużyny i najlepsi zawodnicy w każdej kategorii, statuetki rugby.

W kategorii młodzika zwyciężyła drużyna Pogoni Siedlce, przed Miejskim Klubem Rugby i Rugby Białystok. W żakach najlepsza była drużyna Rugby Białystok wyprzedzając Pogoń Siedlce i KS Budowlanych Łódź. Kategorię mini żaków wygrał Miejski Klub Rugby Siedlce przed Rugby Białystok i Budowlanymi Łódź, natomiast w mikrusach Miejski Klub Rugby wyprzedził Pogoń i Budowlanych. Wszystkie wyniki i klasyfikacja kategorii i najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii znajdują się w załączniku PDF pod zdjęciami. Równolegle odbył się mini turniej Rugby Tag, w którym rywalizowały drużyny złożone z uczniów klasy V i VI z czterech siedleckich i podsiedleckich szkół podstawowych, wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 1.

Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy mogli obejrzeć mecz Ekstraligi Rugby Pogoń Siedlce v Posnania Poznań zakończony wygraną gospodarzy 82:12. Pomiędzy turniejem, a meczem ligowym miało miejsce jeszcze jedno krótkie wydarzenie, na ogrodzeniu stadionu odsłonięto XXI tablicę z Historii Siedleckiego Rugby.

Impreza nie mogła by się odbyć gdyby nie mecenasi:
Miasto Siedlce - mecenas imprezy i klubu
Altrad - Projekt „Altrad Dzieciom”
Stasin - mecenas Akademii Rugby
Mościbrody - kiełbaski na grilla
Rzeźnik - kiełbaski na grilla
Perfekt - opakowania jednorazowe
Powichrowscy - pieczarki
Fungo Fresco - pieczarki
Chibowski - pieczarki
Mateusz Krzyszczak - ser
Kampa - pizza
Sphinx - pizza
Mario - pizza
Da Grasso - pizza
Factory - pizza
Piwniczka - pizza

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, trenerom, sędziom, medykom za udział w imprezie, a rodzicom, działaczom MKR, Pogoni oraz wolontariuszom z WFS Veterans za sprawne jej przygotowanie.

Krzysztof Kisieliński
Prezes MKR Siedlce

CLK: II Liga - III Turniej A Gregory Alldritt Rugbistą Roku EPCR
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki