POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

RWC 2019: Mocno przestraszone Koguty06.10.2019

 
Nowa Zelandia „planowo” pokonała Namibię 71:9, ale Francuzi wygrali z Tonga tylko 23:21, a w po czasie natychmiast  wykopali piłkę w aut aby tylko sędzia Nic Berry zakończył mecz.
 
Oglądający spotkanie Nowej Zelandii z Namibią przecierali oczy ze zdumienia, że najlepszy zespół świata wygrywa z drużyną z Afryki 10:9 i to w 35 minucie meczu. Przez kilka minut Namibia nawet prowadziła kiedy Damian Stevens kopnął karnego na 0:3. Wprawdzie po przyłożeniach Sevu Reece i Antonego Lienerta-Browna było 10:3, ale Stevens kopnął dwa karne i tak wracamy do 35 minuty… All Blacks jeszcze przed przerwą wyjaśnili sytuację, zdobyli dwa przyłożenia dające im punkt bonusowy, a po zmianie stron kolejne siedem windując wynik na 71:9.
 
Inny obraz to mecz Francji z Tonga, do ostatniej minuty Koguty nie były pewne wygranej z malutkim pacyficznym królestwem, a gdy tylko minął nominalny czas spotkania, wykopały piłkę w aut kończąc mecz. Początek przebiegał zgodnie ze „scenariuszem”, Francuzi po trzydziestu minutach prowadzili 17:0, a punkty „do szatni” zdobyte przez Tonga były tylko drobnym „wypadkiem przy pracy”. Kilka minut po wznowieniu Tonga dorzuciło kolejne siedem punktów zmniejszając przewagę do trzech oczek, w odpowiedzi Romain Ntamack kopnął dwa karne zmieniając wynik na 23:14. Ostatnie dwadzieścia minut oglądało się z dużą przyjemnością, Francuzi częściej atakowali, ale to Tonga zdobyło trzecie przyłożenie (Zane Kapeli), które Latiume Fosita udanie podwyższył na 23:21. Po wznowieniu widząc determinację Tonga, gdy tylko syrena obwieściła, że minął nominalny czas gry, Francja nie ryzykowała i wykopała piłkę w aut, a sędzia Nic Berry zakończył mecz. Na obronę Trójkolorowych należy napisać, że ten sam sędzia nie uznał im dwóch przyłożeń, które były oczywiście zdobyte w sposób nieprawidłowy.
 
06.10.2019, Tokyo Stadium, Tokyo
Nowa Zelandia v Namibia 71:9 (24:9)
 
06.10.2019, Kumamoto Stadium, Kumamoto City
Francja v Tonga 23:21 (17:7)
 
I Liga - IV kolejka Ekstraliga - V kolejka
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin