RWC 2019: Porażki drużyn Rugby Championship24.09.2019

Gruzja i Rosja to zespoły grające w Rugby Championsip czyli najwyższym poziomie rozgrywek Rugby Europe. O ile porażka Gruzji z Walią 14:43 nie była niespodzianką to przegrana Rosji z Samoa 9:34 trochę rozczarowała.

Walijczycy przyjechali walczyć o Puchar Świata i to było widać w spotkaniu z Gruzją, Smoki prowadziły do przerwy 29:0 zdobywając cztery przyłożenia zapewniające im zwycięstwo z bonusem. Po zmianie stron mecz się wyrównał i ta odsłona zakończyła się remisem 14:14, Gruzini pokazali, że umieją grać w rugby, a Walia osiągnęła to co chciała bez większego wysiłku.

Mimo, że do przerwy Rosja prowadziła z Samoa 6:5 widać było brak pomysłu Niedźwiedzi na przełamanie obrony drużyny z Oceanii. Szczególnie gdy przez sześć minut grali z przewagą dwóch zawodników kiedy sędzia Romain Poite pokazał żółte kartki Tusi Pisi i Motu Matu'u. Po zmianie stron nastąpił koncert przyłożeń Samoa, zdobyli ich pięć przy jedynym punktom Rosji kopniętym przez Yuriya Kushnareva z drop gola.