POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

RWC 2023: Informacje o biletach23.01.2020


Nie minęły jeszcze trzy miesiące od zakończenia Pucharu Świata w Japonii, a już pojawiły się pierwsze informacje o procesie dystrybucji biletów na Rugby World Cup France 2023.
 
Puchar Świata w Japonii został bardzo wysoko oceniony przez działaczy, zawodników i kibiców, a było by jeszcze lepiej gdyby nie odwołane trzy spotkania z powodu tajfunu Hagibis. Francuzi, organizatorzy kolejnego Puchary Świata mają poprzeczkę ustawioną niezwykle wysoko, do tego ich impreza nosi numer dziesiąty co jeszcze bardziej stresuje Trójkolorowych. Wprawdzie o przygotowaniach myśleli już w 2015 kiedy rozpoczęła się rekrutacja organizatorów imprezy w 2023 roku, w rok później ogłoszono, że na „placu boju” zostały Irlandia, Południowa Afryka i Francja, a 15 listopada 2017 Prezydent World Rugby, Bill Beaumont ogłosił, że gospodarzem Pucharu Świata w 2023 roku będzie Francja! 
 
Komitet Organizacyjny Rugby World Cup 2023 ogłosił, że Groupe Couleur, lider rynku imprez turystycznych, będzie zarządzał selekcją biur podróży z całego świata, które będą organizować podróże kibiców do Francji. Firmy i agenci turystyczni zainteresowani otrzymaniem statusu oficjalnego biura Pucharu Świata mogą składać aplikacje do 31 marca 2020 r.
 
Rugby World Cup 2023 Official Travel Agents czyli oficjalne biura zostaną powołane we wrześniu 2020 roku, a sprzedaż pakietów z biletami rozpocznie się na już początku 2021 roku. X Puchar Świata rozpocznie się w piątek, 08 września, a zakończy w sobotę 21 października 2023 roku.
 
Sir Bill Beaumont, Prezydent World Rugby, powiedział: „Francja 2023” będzie wspaniałym wydarzeniem, prezentującym sport nowym odbiorcom dzięki dostępności dla wszystkich mediów. Kluczowym momentem jest mianowanie oficjalnych biur podróży, a publikowane ogłoszenie stanowi ekscytujący i ważny kamień milowy dla fanów, którzy już teraz mogą zacząć planować swoją przygodę z Pucharem Świata w Rugby 2023.
 
Claude Atcher, Prezes Komitetu Organizacyjnego Francji 2023, powiedział: Po bardzo udanym Pucharze Świata w Rugby w Japonii, Francja jest zdeterminowana, aby osiągnąć jak najlepszy wynik i wykazuje gotowość do zorganizowania równie gigantycznego i niezapomnianego festiwalu rugby, przyjaźni i kultury. Aby to osiągnąć przyjęliśmy innowacyjne podejście do głównych zadań w tym do Oficjalnego Programu Podróży.
 
Założyciel i prezes Groupe Couleur David Chevalier powiedział: Mój zespół i ja jesteśmy niezwykle dumni z tego, że skorzystaliśmy z pełnego zaufania World Rugby i Komitetu Organizacyjnego France 2023, aby przyczynić się do sukcesu dziesiątej edycji Pucharu Świata. Zapewnimy wysokiej jakości usługi i niezapomniane wrażenia dla fanów z całego świata i podzielimy się z nimi autentycznym smakiem francuskiego rugby, przyjaźni  i kultury.
 
Groupe Couleur będzie zarządzać wszystkimi obowiązkami operacyjnymi Oficjalnego Programu Podróży, od mianowania biur do dostarczania biletów i zapewnienia, że wszystkie wytyczne marketingowe są wykonywane zgodnie z celami turnieju pod auspicjami Komitetu Organizacyjnego Francja 2023 i World Rugby.

Źródło: World Rugby
 
RET: Polska v Ukraina w Siedlcach Urugwaj wygrał w Mar del Plata
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 28
 02 OKS Skra Warszawa 6 18
 03 RC Orkan Sochaczew 6 18
 04 Master Pharm Łódź 6 17
 05 RC Lechia Gdańsk 6 14
 06 Edach Budowlani Lublin 6 13
 07 RC Arka Gdynia 6 13
 08 Awenta Pogoń Siedlce 5 12
 09 RzKS Juvenia Kraków 5 7
 10 RK Sparta Jarocin 6 0