POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

RWC7: Nasze drużyny powalczą o awans w Bukareszcie09.06.2022


Rugby Europe i Romanian Rugby Union ogłosiły daty i miejsce europejskich kwalifikacji kobiet i mężczyzn do Pucharu Świata Rugby 7 - Południowa Afryka 2022. W obu turniejach zagrają nasze reprezentacje.

Cztery drużyny kobiet i cztery mężczyzn zakwalifikują się do turnieju finałowego, który odbędzie się w Kapsztadzie w dniach 9-11 września br. Natomiast europejskie eliminacje kobiet i mężczyzn zostaną rozegrane w dniach 16 -17 lipca br. na tym samym obiekcie, stadionie Arc of Triumf w Bukareszcie. W turnieju kobiet i mężczyzn zagra po 12 drużyn. Z Europy Francja (kobiety i mężczyźni), Szkocja (mężczyźni) i Anglia (mężczyźni) zostały już zakwalifikowane z rankingu poprzedniego Pucharu Świata 2018.

W turnieju w Bukareszcie zagrają drużyny biorące udział Rugby Europe 7’s Championship 2021 oraz kilka drużyn z Rugby Europe Trophy 2022, listę uczestników publikujemy poniżej.
Kobiety: Polska, Hiszpania, Belgia, Walia, Niemcy, Rumunia, Anglia, Włochy, Irlandia, Czechy, dwie najlepsze drużyny z rankingu Trophy 2022.
Mężczyźni: Hiszpania, Niemcy, Litwa, Gruzja, Portugalia, Włochy, Polska, Czechy, Belgia, Irlandia, Walia, najlepsza drużyna z rankingu Trophy 2022.

Możliwość zakupu biletów i zasięg transmisji telewizyjnej zostaną przedstawione w odpowiednim czasie.

Źródło: Rugby Europe

KNK7 DEV: Relacja z Amsterdam 7's Ekstraliga: XVII kolejka w obiektywie
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Puchar Świata Kobiet 7
Cape Town, 09.09.2022 - 11.09.2022

Tabela Ekstraligi
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Up Fitness Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  Edach Budowlani Lublin    
  Master Pharm Rugby Łódź    
  RC Arka Gdynia    
  RzKS Juvenia Kraków    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  KS Posnania Poznań