POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Regulaminy MPK i MPJ 2018/201929.08.2018

 
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od sezonu 2018/2019 obowiązuje konieczność zgłaszania zawodników i zawodniczek do rozgrywek młodzieżowych (Młodzik, Kadet, Junior), na podstawie list przesyłanych do PZR na adres email licencje@pzrugby.pl 
 
Wzór listy zgłoszeniowej znajduje się w załączniku. Tylko taka forma potwierdzenia reprezentowania barw klubowych przez danego zawodnika/ zawodniczki będzie obowiązywała podczas weryfikacji przedmeczowej (turniejowej).
 
Zawodników i zawodniczki  uczestniczące w rozgrywkach Juniorów i Kadetów obowiązują oddzielne zgłoszenia do rozgrywek Rugby 15 i Rugby 7, Zawodników i zawodniczki uczestniczące w rozgrywkach Młodzików (TDiM oraz MMM) obowiązuje jedna lista zgłoszeniowa.
 
Lista zgłoszeniowa zostanie potwierdzona przez PZR w przypadku przesłania jej na wskazany wcześniej adres oraz  przesłania potwierdzenia dokonania opłat licencyjnych na wskazane przez OZR konto bankowe. W przypadku, kiedy klub zlokalizowany jest na obszarze  na którym nie działa żaden OZR opłatę należy dokonać na konto PZR.
 
Zgłoszenia nowych zawodników i zawodniczek (w tym nie posiadających licencji zawodniczej PZR) należy dokonać do PZR , przesyłając wszelkie niezbędne dokumenty na adres email  licencje@pzrugby.pl, wraz z zaktualizowaną listą zgłoszeniową w danej kategorii i rodzaju rozgrywek
 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami PZR, zawodnik/zawodniczka nie posiadający polskiego obywatelstwa, ubiegający się o wydanie licencji przez PZR, zobowiązany jest do dostarczenia pisemnej zgody federacji rugby z kraju, którego posiada obywatelstwo, na występy w wybranym polskim klubie lub potwierdzenia, że nie był zgłoszony do danej federacji rugby.
 
Wszelkie działania związane z licencjami zawodników i zawodniczek prowadzone są przez PZR:
Dariusz Reks
Komisja Licencyjna, Polski Związek Rugby
ul. Marymoncka 34/36, 1-823 Warszawa
tel. (22) 835-35-87, e-mail licencje@pzrugby.pl 
 
Jacek Zalejarz
Kierownik Wyszkolenia PZR
 
Sukces trenera Kaskady Kalendarz rozgrywek U16 i U18
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1