POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rekord Świata ustanowiony!18.06.2015


We środę, 17 czerwca na Długim Targu w Gdańsku został ustanowiony rugbowy rekord świata, wachlarz utworzony przez zawodników i przechodniów miał ponad 500 metrów od Bramy Zielonej do Bramy Złotej. Była to promocja II turnieju Mistrzostw Europy w Rugby 7, który rozpoczyna się w sobotę w Gdańsku. 
 
Grzegorz Kacała, wiceprezes Polskiego Związku Rugby, jeden z inicjatorów akcji, szukał konkurencji związanej z rugby, w której można było ustanowić światowy rekord, jego wybór padł na wachlarz i podawanie w nim jajowatej piłki. Tego nikt wcześniej nie dokonał.
 
Przygotowywana od kilku tygodni akcja pod hasłem "Dla nas nawet Długi Targ jest za krótki" zakończyła się sukcesem, w wydarzeniu wzięła udział reprezentacja Polski 7, zawodnicy i zawodniczki  Trójmiejskich klubów, działacze, kibice i przechodnie. Wiek nie grał roli, do zabawy włączały się zarówno starsze osoby jak i dzieci, większość piłkę do rugby miała w rękach po raz pierwszy. Amatorzy ustanowienia rekordu zgromadzili się przy Bramie Zielonej, a następnie uczestnicy zostali rozprowadzeni na całej długości Długiego Targu aż do Bramy Złotej. 
 
Do akcji cały czas włączali się nowi uczestnicy, których nikt nie liczył bo zostanie zgłoszona długość, na której była podawana piłka, a nie liczba uczestników. Z jednej strony piłkę do wachlarza wprowadził Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, z drugiej Jan Kozłowski, prezes Ogniwa Sopot przez 15 lat kierujący Polskim Związkiem Rugby. Piłki pokonały cały wachlarz, a po kilku minutach wróciły do osób rozpoczynających zabawę. Rekord Świata został ustanowiony!!!
 
Zobacz jak wyglądało ustanowienie rekordu w Pomorska TV [kliknij]
 
Fotki wykonał Łukasz Kilar
 
Mistrzostwa Małopolski w Rugby Tag Fantastyczny finał gimnazjów
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 9 35
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 9 26
5 OKS Skra Warszawa 9 23
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 9 15
8 Edach Budowlani Lublin 9 9
9 RC Arka Gdynia 9 1