POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 2609.06.2021


W dniach 07-08 czerwca br. w Strzale i Siedlcach rozegrano kolejny Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży, którego motywem przewodnik był „Dnia Dziecka”.
 
Pierwszego dnia swoje mecze rozgrywały drużyny mini żaków i młodzików. Na boisku Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale osiem drużyn mini żaków z Siedlec, Strzały i Suchożebrów rywalizowało o Puchar Dyrektora ZOW Strzała. Puchary i medale ufundowane zostały przez Magdę Walerczuk-Radziszewską Dyrektor ZOW w Strzale, natomiast Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski ufundował koszulki dla uczestników turnieju i pozalekcyjnych zajęć rugby w Strzale i Iganiach. Głównym organizatorem imprezy w Strzale był Krzysztof Rusinek, nauczyciel i trener rugby UKS Strzała. W finale Pogoń Siedlce I po zaciętym meczu pokonał MKR Siedlce I 2:1. Poza turniejem UKS Iganie Nowe rozegrał dwa spotkania towarzyskie z UKS Suchorzebry. 
Równocześnie na Stadionie LA Agencji Rozwoju Miasta Siedlce rozegrano Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w kategorii młodzika o Puchar Prezesa MKS Pogoń Siedlce. W decydującym meczu Pogoń I pokonała Pogoń II 10:5.
 
Drugiego dnia rywalizowały zespoły żaków i mikrusów. Te drużyny z kolei grały o Puchar Prezesa Miejskiego Klubu Sportowego Siedlce, a mecze odbyły się na boisku Orlika przy Szkole Podstawowej nr 7. W kategorii żaka zagrały cztery drużyny, a w decydującym meczu Miejski Klub Rugby Siedlce pokonał Pogoń Siedlce 2:1. Mikrusi z obu siedleckich klubów rozegrali dwa spotkania zakończone satysfakcjonującymi wszystkich małych rugbistów remisami.
 
Nad przebiegiem turnieju czuwali trenerzy: Paweł Kuligowski, Robert Litwiński, Adrian Miałkowski, Mariusz Myrcha, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Tomasz Radzikowski, Krzysztof Rusinek, Piotr Szkop i Piotr Wedziuk. Miasto Siedlce, Gmina Siedlce i Powiat Siedlecki we współpracy z Altrad Mostostal, animatorem akcji Altrad-Dzieciom łączy pasja do rugby. Do MKS Pogoń Siedlce, Miejskiego Klubu Rugby Siedlce i UKS Strzała dołączyły UKS Suchożebry i UKS Iganie Nowe, w których to szkołach są prowadzone zajęcia pozalekcyjne z rugby. Już jesienią trzy najstarsze kluby będą rywalizowały w kategoriach wiekowych od młodzika do mini żaka. Do tego dojdą zawodnicy z Szkolnej Ligi Rugby Tag, która objęła wszystkie siedleckie szkoły podstawowe oraz większość z gminy i powiatu. Przyszłość młodzieżowego rugby jawi się w Siedlcach w jasnych barwach, teraz trzeba tylko znaleźć sposób żeby tak zainteresować te dzieci rugby żeby z owalną piłką wkroczyły w wiek seniora.
 
Grzegorz Pliszka 
 
Wyniki wszystkich spotkań w załączniku PDF.
Zmarł Ireneusz Pietrak - Informacje o pogrzebie Top10: Rovigo mistrzem Włoch
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 18 77
 02 Master Pharm Łódź 18 73
 03 OKS Skra Warszawa 18 64
 04 RC Orkan Sochaczew 18 51
 05 Awenta Pogoń Siedlce 18 43
 06 RC Lechia Gdańsk 18 42
 07 Edach Budowlani Lublin 18 36
 08 RzKS Juvenia Kraków 18 28
 09 RC Arka Gdynia 18 25
 10 RK Sparta Jarocin 18 8