POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rugby Europe: Rekordowy rok12.07.2019


World Rugby opublikował raport "World Rugby Year in Review 2018", jest się z czego cieszyć!
 
Najważniejsze rekordy wyznaczające wyjątkowy rok 2018 dla rugby:
- 9,6 miliona zarejestrowanych graczy na całym świecie, w tym 28% wzrost liczby zarejestrowanych zawodniczek
- Ponad 2,2 miliona dziewcząt i chłopców uczestniczyło w programie „Get Into Rugby” w 2018 roku, w tym 410 000 w Europie
- 21 turniejów i 80 międzynarodowych meczów rugby rozegrano w Europie
- „Impact Beyond Project Asia 1 Million” osiągnął cel dziewięć miesięcy przed terminem zbliżającego się Pucharu Świata w Rugby 2019
- 800-milionowa przekroczyła światowa baza kibiców ze znaczącym wkładem młodzieży w krajach wschodzących
 
Rekordowa liczba zawodników gra w rugby na całym świecie, sport ten nadal rozwija się w Europie i na całym świecie, według "World Rugby Year in Review 2018" tylko w samej Europie odbyło się 21 turniejów i 80 międzynarodowych meczów rugby, co czyni ubiegły rok bardzo pracowity dla Rugby Europe.
 
W 2018 roku trwał bezprecedensowy wzrost rugby, na całym świecie grało w rugby zarejestrowanych 9,6 miliona mężczyzn, kobiet i dzieci. Obejmuje to liczbę 2,7 miliona kobiet, co oznacza wzrost o 10 procent w porównaniu z poprzednim rokiem i odpowiada za ponad jedną czwartą całej globalnej populacji grającej w rugby.
 
Ekscytująca liczba zarejestrowanych zawodniczek wzrosła o imponujące 28% do 581 000 w związkach zrzeszonych w World Rugby. Ma to miejsce w pierwszym pełnym roku realizacji ambitnego planu World Rugby, przyspieszającego globalny rozwój kobiecego rugby w latach 2017-2025, którego celem jest wspieranie wzrostu i rozwoju rugby kobiet oraz promowanie równości. W Madrycie Rugby Europe zorganizowało pierwsze Women’s Rugby Leadership Forum (Forum Przywództwa Kobiet w Rugby), jedno z kilku, które odbyły się na całym świecie, wspierane przez World Rugby, w którym ponad 50 uczestników z 25 krajów spotkało się, aby omówić jak najlepiej rozwijać kobiece rugby.
 
Sukces to także zwiększenie poziomu zaangażowania fanów płci żeńskiej (wzrost oglądalności wideo kobiet o 38 procent oraz wzrost liczby kobiet w World Rugby i Rugby World Cup na Twitterze do ponad 30 procent). Znalazło to również odzwierciedlenie w zwiększonej różnorodności na najwyższych poziomach gry w 2018 roku, w którym World Rugby dodało 17 nowych członków płci żeńskiej do swojej Rady, a Nowa Zelandia po raz pierwszy została wybrana na gospodarza Pucharu Świata Kobiet w 2021 roku.
 
Podstawą rozwoju rugby zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet jest program World Rugby „Get Into Rugby”, który służy młodym ludziom stawiającym pierwsze kroki w grze do próbowania rugby i ewentualnej kontynuacji przygody z owalną piłką w klubach. Już drugi rok z rzędu ten program przyciągnął ponad dwa miliony dziewcząt i chłopców (2 280 200 z 40-procentowym udziałem kobiet).
 
Z tej liczby 410 000 dzieci było zaangażowanych w działania „Get Into Rugby” w Europie w 2018 roku. Program ten jest nadal istotną częścią wizji Rugby Europe, aby rozwijać rugby w całym regionie. Wszystkie najlepsze związki Rugby Europe mają teraz dedykowanego menedżera „Get Into Rugby”, nadzorującego niektóre z ponad 4000 działań „Get Into Rugby”, które miały miejsce na całym świecie w zeszłym roku, aby poszerzyć globalny zasięg rugby.
 
W Azji popularność „Get Into Rugby” pomogła programowi „World Rugby’s Impact Beyond Project Asia 1 Million” osiągnąć cel miliona nowych uczestników na dziewięć miesięcy przed rozpoczęciem Pucharu Świata w Japonii w 2019 roku, przygotowując scenę dla zbliżającego się turnieju. Projekt „Asia 1 Million” jest głównym filarem misji World Rugby na rzecz lokalnego rozwoju gry i zapewnienia, że Rugby World Cup Japonia 2019 (pierwszy turniej, który odbędzie się w Azji) będzie najbardziej wpływowym Pucharu Świata w dotychczasowej historii rugby. W Japonii zagra osiem reprezentacji europejskich: Anglia, Francja, Gruzja, Irlandia, Rosja, Szkocja, Walia i Włochy.
 
Inne najważniejsze wydarzenia w 2018 roku: 
- Drugi turniej rugby na Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires, wygrany przez Argentynę (mężczyźni) i Nową Zelandię (kobiety). 
- Pucharu Świata w Rugby 7 w San Francisco zobaczyło 100 000 fanów w ciągu trzech dni, tworząc niesamowitą atmosferę na stadionie AT&T Park, do tego dziewięć milionów widzów przed telewizorami z których wielu oglądało rugby po raz pierwszy. Pomogło to w jeszcze większym zainteresowaniu rugby, które obecnie szczyci się 800-milionową bazą fanów na całym świecie, napędzaną przez młodych ludzi oglądających Rugby 7 na rynkach wschodzących takich jak USA, Chiny, Indie czy Brazylia.
 
Priorytetem World Rugby nadal jest dobro zawodników, a międzynarodowa federacja koncentruje się na profilaktyce kontuzji na wszystkich poziomach rugby. Programy szkoleniowe i edukacyjne World Rugby pozostają podstawą strategii, na całym świecie w 2018 roku przeprowadzono ponad 2700 kursów szkoleniowych.
 
Rok 2018 był również rokiem produktywnym dla Rugby Europe w terenie, narodowe federacje nadzorowały blisko 500 kursów w pięciu regionalnych centrach: Tbilisi, Maladze, Bukareszcie, Amsterdamie i Lizbonie, a także online. Do końca 2018 roku przeszło przez system prawie 15 000 trenerów, 6592 działaczy i 2079 osób personelu medycznego.
 
Prezydent World Rugby, Sir Bill Beaumont, powiedział: 
Rok 2018 był kolejnym wyjątkowym rokiem dla rugby, obserwowaliśmy jak ten sport wspaniale się rozwija i rośnie zainteresowanie rugby. W liczbie zarejestrowanych 9,6 miliona zawodników fantastycznie było zobaczyć nasz program „Get Into Rugby”, prowadzony we współpracy ze związkami i regionami, nadal bijący rekordy uczestnictwa, a ponad dwa miliony dziewcząt i chłopców na całym świecie angażuje się drugi rok z rzędu w rosnąca globalną bazę fanów liczącą 800 milionów. Chciałbym podziękować Rugby Europe i jej federacjom krajowym za ich zaangażowanie w rozwój globalnej gry w 2018 roku. 
W miarę szybkiego zbliżania się Pucharu Świata w 2019 roku szczególnie cieszył się nasz program „Impact Beyond Project Asia 1 Million”, który przekroczył wszelkie oczekiwania w Azji już w 2018 roku osiągając cel miliona nowych uczestników w regionie na pełne dziewięć miesięcy przed terminem. Oczekuje się, że turniej będzie zmieniał grę pod każdym względem. To będzie najbardziej wpływowy Puchar Świata w Rugby w dotychczasowej historii.
Z perspektywy rugby, rok 2018 był przełomowy, ponieważ rozpoczęliśmy wdrażanie naszej strategii przyspieszenia rozwoju kobiet na wszystkich poziomach gry. Postęp był widoczny dzięki zwiększonemu poziomowi uczestnictwa i zaangażowania, a także w zarządzania tym sportem, gdzie powitaliśmy pierwsze kobiety w World Rugby Council. Będziemy dążyć do jeszcze większej równości w 2019 roku.
 
Zapraszamy na Mistrzostwa Europy 7 RE7 GPS: Akredytacje na turniej w Łodzi
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1