POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Rugby Europe Super Cup08.07.2021


Rugby Europe oficjalnie ogłosiła pierwsze w historii zawody klubowe organizowane wspólnie z World Rugby, nowy turniej, który rozpocznie się 18 września br. to "Rugby Europe Super Cup".
 
W tych nowych, dorocznych, konkurencyjnych rozgrywkach mieszanka profesjonalnych klubów i drużyn franczyzowych będzie walczyć o "Rugby Europe Super Cup". W pierwszej edycji weźmie udział 8 drużyn (2 kluby i 6 franczyzn), które zostały podzielone w eliminacjach na dwie Konferencje pod względem terytorialnym.
 
Konferencja Wschodnia: 
Gruzja - Black Lion Tbilisi
Izrael - Tel Aviv Heat
Rosja - Jenisej-STM Krasnojarsk (Mistrz Rosji)
Rosja - Lokomotiv Penza (Wicemistrz Rosji)
 
Konferencja Zachodnia: 
Belgia - Brussels Devils
Holandia - Delta Amsterdam
Portugalia - Lusitanos XV Lizbona
Hiszpania - Castilla Y Leon Iberians (kluby VRAC Quesos Entrepinares, SilverStorm El Salvador i Aparejadores RC)
 
Rugby Europe Super Cup stworzy ścieżkę rozwoju europejskich talentów rugby, co znajdzie odzwierciedlenie w konkurencyjności klubów i drużyn franczyzowych, a także w poziomie występów reprezentacji narodowych. W przyszłych sezonach ambicją Rugby Europe będzie rozszerzenie imprezy na nowe drużyny i nowe kraje, aby podnieść standardy gry na całym kontynencie oraz wzmocnić ścieżkę graczy reprezentacji. Wszystkie 27 meczów turniejowych będzie transmitowanych w telewizji i na platformach cyfrowych, co zapewni dużą oglądalność turnieju w Europie i na świecie.
 
Przewodniczący World Rugby, Sir Bill Beaumont: Strategiczną misją World Rugby jest uczynienie rugby światowym sportem dla wszystkich. Rozpoczęty dzisiaj Rugby Europe Super Cup to ekscytująca okazja do rozwoju w całej Europie, gdzie apetyt i potencjał rugby są znaczące. Co ważne, ta rywalizacja wypełni lukę między konkurencją krajową i międzynarodową dla zaangażowanych narodów, odzwierciedlając naszą ambicję zwiększenia ogólnej konkurencyjności gry międzynarodowej. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym i nie mogę się doczekać rozpoczęcia Superpucharu Europy w Rugby.
 
Octavian Morariu, Prezes Rugby Europe: Rozpoczęcie Rugby Europe Super Cup jest kamieniem milowym w rozwoju naszych związków. Dzięki tym dorocznym zawodom zawodnicy będą grać na najwyższym poziomie, a reprezentacje narodowe skorzystają z tego stałego treningu. Jest to również okazja dla Rugby Europe do promowania europejskiego rugby i otwarcia nowych terytoriów dla sponsorów i mediów.
 
Harmonogram zawodów:
Turniej na etapie eliminacji zostanie rozegrany systemem mecz i rewanż w sześciu rundach od września do grudnia. Dwie najlepsze drużyny z każdej Konferencji awansują do półfinałów, zwycięzcy półfinałów zagrają w finale. 
Runda 1: 18-19 września 2021
Runda 2: 25-26 września 2021
Runda 3: 23-24 października 2021
Runda 4: 30-31 października 2021
Runda 5: 04-05 grudnia 2021
Runda 6: 11-12 grudnia 2021
Półfinały: kwiecień 2022
Finał: maj 2022
 
Źródło: Rugby Europe

Jak informują źródła niezależne dwa kluby rosyjskie to skutek odmowy uczestnictwa w turnieju przez klub z Rumunii. Florent Marty, dyrektor generalny Rugby Europe zapowiedział, że Rumunia zagra w przyszłych turniejach - Po prostu nie byli gotowi, ponieważ było kilka wymagań, które trzeba było spełnić - powiedział.
Zaskoczeniem jest w tym zestawieniu klub z Izraela, którego reprezentacja gra zaledwie na poziomie Conference 1 South, a sezon 2019/2020 zakończyła na czwartym miejscu z remisem i dwoma porażkami. Wprawdzie Izrael został zaproszony po odmowie uczestnictwa od drużyny Niemieckiej, ale "po drodze" było jeszcze kilka krajów, które mogły by wystawić drużynę w tym turnieju.
Elbląg: Rugby Bez Barier Orkan w Ministerstwie Sportu
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

International Invitation Women - KNK7
Dubai, 02.12.2021 - 04.12.2021

Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 35
 02 RC Orkan Sochaczew 8 30
 03 RC Lechia Gdańsk 8 30
 04 Up Fitness Skra Warszawa 8 28
 05 Edach Budowlani Lublin 8 27
 06 Master Pharm Łódź 7 19
 07 RC Arka Gdynia 8 14
 08 RzKS Juvenia Kraków 8 10
 09 KS Posnania Poznań 8 6
 10 Awenta Pogoń Siedlce 8 3