POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

"Rugby na plaży" 2016 w Zgorzałem25.08.2016

 
„Rugby na plaży” - Zgorzałe 8-15.08.2016 r.
 
W ramach realizacji zadania „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży” Polski Związek Rugby w dniach 8-15.08.2016 r. zorganizował w ośrodku wypoczynkowym „Sosnówka” w Zgorzałem letni obóz sportowy „Rugby na plaży”. Wyżej wymieniony ośrodek gościł 94 młodych adeptów rugby (22 dziewczynki i 72 chłopców z roczników 2006, 2005, 2004 i 2003), których pobyt dofinansowywany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wg. poniższego wykorzystania miejsc:
1. woj. łódzkie 29 
2. woj. lubelskie 13 
3. woj. małopolskie 14
4. woj. wielkopolskie 8
5. woj. dolnośląskie 10
6. woj. śląskie 8
7. woj. pomorskie 12
 
Kadrę szkoleniową stanowili trenerzy i nauczyciele : Marta Jarecka (łódzkie); Zbigniew Jurzysta (łódzkie); Rafał Jadach (lubelskie); Jakub Jakubczak (śląskie); Dominik Szczygłowski (pomorskie); Tomasz Grabski (małopolskie); Wojciech Urynowicz (małopolskie); Krzysztof Sudomlak (dolnośląskie); Błażej Kalinowski (wielkopolskie); Sebastian Berestek (lubelskie); Olga Próchniak - ratownik medyczny.
 
Celem akcji była nauka i doskonalenie podstawowych umiejętności gry w rugby (kontaktowe) jako, że uczestnikami obozu byli uczniowie szkół podstawowych, którzy rozpoczęli przygodę z rugby od zajęć treningowych i gry w Rugby Tag w swoich szkołach uczestniczących w projekcie „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży”
 
Treningi odbywały się dwa razy dziennie na dwóch boiskach trawiastych. Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy wiekowe młodzik (roczniki 2004 i 2003) oraz żacy (rocznik 2005) z którym trenowali zawodnicy z rocznika 2006. W tych grupach zastosowany został również podział, na mniejsze grupy ćwiczebne uwzględniający sprawność ogólną zawodników, umiejętności i wiedzę z zakresu rugby.
 
W trakcie trwania obozu dzieci brały również udział w różnego rodzaju dodatkowych zajęciach sportowo-rekreacyjnych organizowanych na terenie ośrodka tj. kąpiele w jeziorze, gra w siatkówkę, piłkę nożną, badmintona i tenisa ziemnego.
 
Poza typowo sportowymi zajęciami był też czas na wycieczkę do Kościerzyny i zwiedzanie tamtejszego Muzeum Kolejnictwa
 
Ostatniego dnia obozu przeprowadzono gry kontrolne, które były sprawdzianem umiejętności zawodniczek i zawodników. Tego dnia zgrupowanie odwiedził Krajowy Oficer Rozwoju Krzysztof Krzewicki, który obserwował zawody oraz przygotowywał materiał szkoleniowy (video) dotyczący nowych przepisów gry w kategorii żak. Poniżej wyróżnieni zawodnicy w nagrodę za zaangażowanie podczas obozu wzięli udział w nagrywaniu tych materiałów: Mikołaj Jasiński (lubelskie); Jakub Durakiewicz (lubelskie); Damian Harasymiuk (lubelskie); Piotr Pabian (łódzkie); Marta Morus (małopolskie); Maksymilian Krześniak (małopolskie); Krystian Cieżak (małopolskie); Michał Piechocki (łódzkie); Jaromir Nagły (wielkopolskie); Marta Stańczak (pomorskie), dodatkowo wyróżniono: Martynę Łaszcz (łódzkie), Mateusza Stańczykowskiego (łódzkie) i Damiana Turzyńskiego (pomorskie). Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali okolicznościowe upominki w postaci znaczków Rugby Europe i piłek z logiem Get Into Rugby.
 
Na zakończenie zgrupowania, ostatniego wieczoru zorganizowano wspólne ognisko.
 
Postawione cele obozu zostały osiągnięte, a program zrealizowany. Praca treningowa wykonana na zgrupowaniu na pewno przyda się młodym zawodnikom podczas rywalizacji w nadchodzącym sezonie.
 
Tekst Sebastian Berestek, zdjęcia Dominik Szczygłowski
 
XXII Memoriał "Dzidka" Wasiaka I liga: Terminarz jesień 2016 - Aktualizacja
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 9 43
 02 OKS Skra Warszawa 11 41
 03 Master Pharm Łódź 10 37
 04 Awenta Pogoń Siedlce 11 34
 05 Edach Budowlani Lublin 10 26
 06 RC Lechia Gdańsk 11 26
 07 RC Orkan Sochaczew 11 23
 08 RC Arka Gdynia 11 19
 09 RzKS Juvenia Kraków 11 13
 10 RK Sparta Jarocin 11 0