POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rugby na śniegu16.01.2017

 
W ramach realizacji zadania „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży” , Polski Związek Rugby w dniach 16-20.12.2016r zorganizował w malowniczo położonym ośrodku Montenero Resort & Spa w Czarnej Górze zimowy obóz sportowy „Rugby na śniegu”. Wyżej wymieniony ośrodek gościł 59 młodych adeptów rugby (6 dziewczynek i 53 chłopców z klas VI, V, IV i młodszych), których pobyt był dofinansowywany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Kadrę szkoleniową stanowili:
1. Marta Jarecka (małopolskie) 
2. Jacek Zalejarz (lubelskie)
3. Jakub Jakubczak (śląskie)
4. Bartosz Włodarek (wielkopolskie)
5. Jakub Lisiewski (dolnośląskie)
6. Olga Próchniak - ratownik medyczny
7. Sebastian Berestek - kierownik
 
Celem akcji była kontynuacja nauki i doskonalenia podstawowych umiejętności gry w rugby jako, że uczestnikami obozu byli uczniowie szkół podstawowych, którzy rozpoczęli przygodę z rugby od zajęć treningowych i gry w Rugby Tag w swoich szkołach uczestniczących w projekcie „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży”. Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy wiekowe młodzicy (rocznik 2004) żacy (rocznik 2005) oraz mini żacy (rocznik 2006 i młodsi). 
Zajęcia odbywały się dwa razy dziennie zgodnie z ramowym planem treningowym. W sobotę i niedzielę (17 i 18 grudnia) treningi przeprowadzono w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych.
Jednak to poniedziałkowe treningi (19 grudnia) zrobiły największe wrażenie na młodych zawodnikach, gdyż to właśnie tego dnia mieli oni możliwość trenować na obiektach sportowych na, których na co dzień trenują najlepsi sportowcy czyli w Centralnym Ośrodku Sportowym - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem!!!
Każda z grup odbyła dwie jednostki treningowe, jedną na nowej macie zapaśniczej, a drugą w nowo otwartej hali sportowej. Obecność i możliwość trenowania w takim miejscu na pewno na długo zapadną w pamięci młodych adeptów naszej dyscypliny.
 
Zaraz po ww. treningach uczestnicy udali się na krótkie zwiedzanie Zakopanego a dokładnie jego najbardziej charakterystycznych miejsc począwszy na wizycie pod Wielką Krokwią, a skończywszy na popularnych Krupówkach gdzie oczywiście był czas na zakup pamiątek czy degustacje oryginalnych zakopiańskich oscypków . 
W dniu wyjazdu, wszystkich uczestników czekał jeszcze jeden wysiłek sportowy w postaci spaceru do punktu widokowego na Czarnej Górze. Wysiłek opłacił się ponieważ w nagrodę można było podziwiać przepiękne widoki Tatr. 
Postawione cele obozu zostały osiągnięte, a program zrealizowany. Praca treningowa wykonana na zgrupowaniu na pewno przyda się młodym zawodnikom podczas rywalizacji w nadchodzącym sezonie.
 
Nowe przepisy uchwalone! Wąbrzeskie Wilkołaki dla WOŚP
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1