POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SLRT: Finał województwa Podlaskiego05.12.2019


Szkolna Liga Rugby Tag w województwie podlaskim dobiegła końca. Po serii turniejów punktowanych oraz towarzyskich wyłoniliśmy zwycięzców (wszystkie wyniki w załącznikach), w tym roku nasze województwo będą reprezentować zwycięzcy kategorii klas IV, V i VI:
 
Klasy IV
1. miejsce SP 12 Białystok - trener Irena Czuż-Pienkoś 
2. miejsce SP 11 
3. miejsce SP 47
Klasy V
1. miejsce SP 47 Białystok - trener Piotr Podleśny
2. miejsce SP Sobolewo
3. miejsce SP 3
Klasy VI
1. miejsce SP 29 Białystok - trener Ewa Wasilewska
2. miejsce SP 12
3. miejsce SP 3
 
Dodatkowo w trakcie Szkolnej Ligi Rugby Tag już trzeci sezon walczymy o Puchar Przechodni dla Szkoły szkolącej najlepszych rugbistów na Podlasiu. W dwóch poprzednich edycjach Puchar zostawał w rękach szkoły z Sobolewa. W tym roku musieli przekazać Puchar na ręce Szkoły Podstawowej nr 12. Gratulacje! Natomiast podium wyglądało następująco:
1 miejsce - SP 12 Białystok 24 pkt
2 miejsce - SP 47 Białystok 23 pkt
3 miejsce - SP Sobolewo 18 pkt
 
Dzięki prowadzonej punktacji szkół jesteśmy w stanie zobaczyć gdzie leży przyszłość rugby na Podlasiu. Dodatkowo warto wspomnieć aby Puchar został już na stałe w murach szkoły musi ona wygrać sezon pięciokrotnie! Na klasyfikacje generalną miał wpływ ranking poszczególnych klas.
 
Szkolna Liga Rugby Tag z roku na rok nabiera tępa i coraz więcej młodych uczniów poznaję tą „jajowatą” dyscyplinę. Dzięki współfinansowaniu przez Ministerstwo Sportu jesteśmy w stanie dotrzeć z Rugby Tag do tak szerokiej gamy odbiorców. Warto wspomnieć, że dzięki programowi w Białymstoku powstała po raz pierwszy drużyna Mini Żaków i Żaków. Te drużyny w całości zasilają zawodnicy którzy zaczynali swe kroki w Rugby Tag. W planach oczywiście kolejne kategorie, już teraz posiadamy również zawodników w kategorii Młodzik którzy ogrywają się na wypożyczeniu w bardziej doświadczonych drużynach. Ponadto dzięki wspomnianemu wsparciu każdy organizowany turniej nie odbył się bez medali czy słodkiego poczęstunku.  
 
Finał ogólnopolski już 18 grudnia 2019 na warszawskim Torwarze, dlatego zapraszamy wszystkich aby zobaczyć najmłodszych w akcji, a my wracamy na boisko na ostatnie przygotowania!
 
Artur Sulima

Plebiscyt na Najlepszą Drużynę Warszawy Przeprosiny Zbigniewa Grądysa
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0