POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SLRT: Finał województwa Warmińsko-Mazurskiego07.12.2019


Jesienne rozgrywki Rugby Tag w województwie Warmińsko-Mazurskim dobiegły końca. Ministerialny program „Upowszechniania Sportu wśród dzieci i młodzieży” na warmińskie dotarł w tym roku i już zaczyna zbierać swoje plony. Dyscyplina Rugby Tag dzięki prężnym działaniom Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby i przy wsparciu Ministerstwa Sportu ma celu by dotrzeć w każdy zakątek krainy „Tysiąca jezior”. Systematycznymi działaniami z tygodnia na tydzień zbliżają się do niego. Jeszcze rok temu Rugby Tag było w tym województwie niszowym sportem, a dzisiaj już grających zawodników można liczyć w setkach. Dzięki licznym akcjom forma bezkontaktowa umacnia swoją pozycję w szkołach, a dzięki niej wkrótce młodzież zasili liczne drużyny rozsiane po całym województwie.


Po serii turniejów eliminacyjnych zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy będą reprezentować województwo Warmińsko-Mazurskie na finałach ogólnopolskich. Będą mogli zmierzyć się z bardziej doświadczonymi kolegami w tym samym wieku z całej Polski, gdyż w innych województwach program działa już parę lat.

Awans do finały uzyskała jedna drużyna z każdej kategorii, a podium w kategoriach klas IV, V, VI szkół podstawowych wygląda następująco:
Klasy IV
1. SP 29 Olsztyn – Piotr Bawół
2. SP 33 Olsztyn
3. SP Purda
Klasy V
1. SP 29 Olsztyn – Piotr Bawół
2. SP 33 Olsztyn
3. SP Purda
Klasy VI
1. SP 33 Olsztyn – Jarosław Kowalski
2. SP 29 Olsztyn
3. SP Purda

Finał ogólnopolski organizowany jest na obiektach warszawskiego Torwaru dnia 18.12.2019. Zapraszamy wszystkich miłośników rugby i nie tylko a my tym czasem wracamy na szkolne boiska szkolić ostatnie zagrywki!

Artur Sulima

Po kursie Level 2 WR Dubaj 7: Juvenia U19 na II miejscu!
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin