POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

SLRT: Torwar wypełniony emocjami!19.12.2021


W Warszawie 16 grudnia br. na hali widowiskowo-sportowej COS Torwar, rozegrano XVI Ogólnopolski Finał PZU Szkolnej Ligi Rugby Tag organizowany przez Polski Związek Rugby w ramach programu finansowanego przez  Ministerstwo Sportu i Turystyki „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży”. Od jesiennej edycji partnerem rozgrywek jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA).
 
Jesienna edycja trwała od września do grudnia br. i zgromadził w programie ponad dwa tysiące dzieci z klas IV, V i VI szkół podstawowych z dwunastu województw. Ministerialny program "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży" kierowany przez Krzysztofa Krzewickiego i Mateusza Borutę, którego ważnym komponentem jest PZU Szkolna Liga Rugby Tag daje szansę na zabawę i sportowe emocje dla dzieci z całego kraju.  
 
Na Torwarze zaprezentowały się 34 szkolne drużyny, które wygrały turnieje w swoich województwach. Jak policzono na trzech boiskach Torwaru bawiło się razem prawie 400 uczestników. Dzieciom towarzyszyli trenerzy, nauczyciele, którzy uczestniczą w wyżej wymienionym programie. Rolę sędziego głównego zawodów pełnił Członek Zarządu PZR Henryk Pach.
 
Na dzieciach, jak zawsze duże wrażenie zrobiła hala COS Torwar, która gościła wiele wspaniałych wydarzeń międzynarodowych i sportowe gwiazdy z całego świata. Teraz jej wnętrze wypełniły drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z całej Polski. 
 
Turniej rozgrywano w prawdziwej sportowej atmosferze, która była zasługą uczestników zawodów: zawodniczek i zawodników, nauczycieli, trenerów, oficerów regionalnych, kierowników projektu i sędziów. Wszyscy wyżej wymienieni dzięki ogromnemu zaangażowaniu dołożyli swoją cegiełkę do stworzenia wyjątkowego wydarzenia pełnego sportowych emocji za co należą im się słowa uznania i wielkie brawa! 
 
Pierwsze trzy drużyny z każdej kategorii otrzymały puchary i medale, które wręczali obecni na finałach: Prezes Polskiego Związku Rugby Dariusz Olszewski, Sekretarz Generalny PZR Krzysztof Czajka oraz Członek KGiD PZR Piotr Kosiak. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody (plecaki, stroje sportowe i wiele innych prezentów). Był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia. Radości i uśmiechów było co niemiara!
 
Poniżej medalistów Ogólnopolskie Finału PZU SLRT 16.12.2021.
KLASY IV
01. SP Łuszczów (Lubelskie) – nauczyciel Maciej Kleszcz
02. SP 47 Białystok (Podlaskie) – nauczyciel Piotr Podleśny
03. SP Niedźwiedź (Małopolskie) – nauczycielka Joanna Dudzik
KLASY V
01. SP Sobolewo (Podlaskie)- nauczycielka Monika Puczyńska
02. SP Tomaszowice (Lubelskie) - nauczyciel Robert Ciechoński
03. SP 1 Łódź (Łódzkie) - nauczyciel Andrzej Zubert
KLASY VI
01. SP Lubień (Małopolskie) – trener Jakub Syska
02. SP Łuszczów (Lubelskie) – nauczyciel  Maciej Kleszcz
03. SP 47 Białystok (Podlaskie) – nauczyciel  Piotr Podleśny
 
Sebastian Berestek 
Regionalny Oficer Rugby

Zdjęcia: Szymon Gruchalski
REC: Holandia v Hiszpania 7:52 RC Skierniewice zawiesił działalność
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

WR Sevens Challenge Series - KNK7
Santiago, Chile, 12.08.2022 - 14.08.2022

Kolejność Ekstraligi
 01 RC Orkan Sochaczew 19  
 02 MKS Ogniwo Sopot 19  
 03 Up Fitness Skra Warszawa 18  
 04 RC Lechia Gdańsk 19  
 05 Edach Budowlani Lublin 17  
 06 Master Pharm Łódź 18  
 07 RC Arka Gdynia 18  
 08 RzKS Juvenia Kraków 18  
 09 Awenta Pogoń Siedlce 18  
 10 KS Posnania Poznań 18