POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

SLRT: Torwar wypełniony emocjami!19.12.2021


W Warszawie 16 grudnia br. na hali widowiskowo-sportowej COS Torwar, rozegrano XVI Ogólnopolski Finał PZU Szkolnej Ligi Rugby Tag organizowany przez Polski Związek Rugby w ramach programu finansowanego przez  Ministerstwo Sportu i Turystyki „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży”. Od jesiennej edycji partnerem rozgrywek jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA).
 
Jesienna edycja trwała od września do grudnia br. i zgromadził w programie ponad dwa tysiące dzieci z klas IV, V i VI szkół podstawowych z dwunastu województw. Ministerialny program "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży" kierowany przez Krzysztofa Krzewickiego i Mateusza Borutę, którego ważnym komponentem jest PZU Szkolna Liga Rugby Tag daje szansę na zabawę i sportowe emocje dla dzieci z całego kraju.  
 
Na Torwarze zaprezentowały się 34 szkolne drużyny, które wygrały turnieje w swoich województwach. Jak policzono na trzech boiskach Torwaru bawiło się razem prawie 400 uczestników. Dzieciom towarzyszyli trenerzy, nauczyciele, którzy uczestniczą w wyżej wymienionym programie. Rolę sędziego głównego zawodów pełnił Członek Zarządu PZR Henryk Pach.
 
Na dzieciach, jak zawsze duże wrażenie zrobiła hala COS Torwar, która gościła wiele wspaniałych wydarzeń międzynarodowych i sportowe gwiazdy z całego świata. Teraz jej wnętrze wypełniły drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z całej Polski. 
 
Turniej rozgrywano w prawdziwej sportowej atmosferze, która była zasługą uczestników zawodów: zawodniczek i zawodników, nauczycieli, trenerów, oficerów regionalnych, kierowników projektu i sędziów. Wszyscy wyżej wymienieni dzięki ogromnemu zaangażowaniu dołożyli swoją cegiełkę do stworzenia wyjątkowego wydarzenia pełnego sportowych emocji za co należą im się słowa uznania i wielkie brawa! 
 
Pierwsze trzy drużyny z każdej kategorii otrzymały puchary i medale, które wręczali obecni na finałach: Prezes Polskiego Związku Rugby Dariusz Olszewski, Sekretarz Generalny PZR Krzysztof Czajka oraz Członek KGiD PZR Piotr Kosiak. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody (plecaki, stroje sportowe i wiele innych prezentów). Był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia. Radości i uśmiechów było co niemiara!
 
Poniżej medalistów Ogólnopolskie Finału PZU SLRT 16.12.2021.
KLASY IV
01. SP Łuszczów (Lubelskie) – nauczyciel Maciej Kleszcz
02. SP 47 Białystok (Podlaskie) – nauczyciel Piotr Podleśny
03. SP Niedźwiedź (Małopolskie) – nauczycielka Joanna Dudzik
KLASY V
01. SP Sobolewo (Podlaskie)- nauczycielka Monika Puczyńska
02. SP Tomaszowice (Lubelskie) - nauczyciel Robert Ciechoński
03. SP 1 Łódź (Łódzkie) - nauczyciel Andrzej Zubert
KLASY VI
01. SP Lubień (Małopolskie) – trener Jakub Syska
02. SP Łuszczów (Lubelskie) – nauczyciel  Maciej Kleszcz
03. SP 47 Białystok (Podlaskie) – nauczyciel  Piotr Podleśny
 
Sebastian Berestek 
Regionalny Oficer Rugby

Zdjęcia: Szymon Gruchalski
REC: Holandia v Hiszpania 7:52 RC Skierniewice zawiesił działalność
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

World Rugby Sevens Series - KNK7
Malaga, 21.01.2022 - 23.01.2022

Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 35
 02 RC Orkan Sochaczew 8 30
 03 RC Lechia Gdańsk 8 30
 04 Up Fitness Skra Warszawa 8 28
 05 Edach Budowlani Lublin 8 27
 06 Master Pharm Łódź 7 19
 07 RC Arka Gdynia 8 14
 08 RzKS Juvenia Kraków 8 10
 09 KS Posnania Poznań 8 6
 10 Awenta Pogoń Siedlce 8 3