POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Six Nations w jednym kraju?05.01.2022


Tegoroczny Puchar Sześciu Narodów rozpocznie się 5 lutego meczem Irlandia v Walia, a zakończy 19 marca meczem Francja v Anglia, czy na pewno?
 
Ograniczenia z powodu Covid-19 w krajach uczestniczących w tegorocznym Pucharze Sześciu Narodów stwarzają groźbę przełożenia niektórych spotkań lub rozgrywanie ich przy pustych trybunach. W tej sytuacji pomysł Roba Baxtera, Dyrektora Rugby Exeter Chiefs (a wcześniej przez 14 lat zawodnika tego zespołu i przez 10 lat kapitana) jest przekazywany z różnym komentarzem przez media z Wysp Brytyjskich. Oto co ma do powiedzenia były zawodnik i trener Barbarians.
 
Całe piękno Pucharu Sześciu Narodów polega na tej zmianie środowiska, zmianie warunków pogodowych, graniu w Szkocji, Walii, Irlandii - to są wielkie wyzwania. To właśnie sprawia, że turniej jest tak wspaniały. Widziałeś francuskie drużyny w tym tygodniu, które mogą pokonać każdego na świecie w Paryżu, a w następnym tygodniu nie idzie już tak dobrze w Cardiff. To jest piękno turnieju, właśnie z perspektywy rugby, jestem pewien, że wszyscy chcielibyśmy, aby to się stało.
 
Ale nie możemy tu wszyscy siedzieć i udawać, że świat jest w tej chwili w idealnym miejscu. Dla organów krajowych ich odpowiedzialność wykracza poza zawodowy sport, sprowadza się bezpośrednio do oddolnego rugby. Więc jeśli udział w turnieju nie zapewnia odpowiedniego poziom dochodu, mecze zostaną odwołane lub rozgrywane bez publiczności musimy spojrzeć w kolejny najlepszy scenariusz.
 
Jeśli tym najlepszym scenariuszem jest granie w jednym kraju, w którym możesz mieć komplet publiczności na trybunach, przez co masz zapewnione dochody to jest on lepszy niż anulowanie meczów. Myślę, że w przypadku każdego sportowca największą szkodą są utracone dochody, więc wszystko, co może utrzymać dochody musi być lepsze niż odwołanie meczów. Wszyscy musimy spróbować znaleźć sposób, aby iść dalej, aby spróbować utrzymać przychody. Tak samo jest z każdą firmą, musisz zbadać każdą opcję.
 
Oko w oko z ... Zeszutkiem KNK7: Powołania na zgrupowanie w Gdańsku
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Mistrzostwa Europy 7
Kraków, 01.07.2022 - 03.07.2022

Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 18 74
 02 RC Orkan Sochaczew 18 70
 03 RC Lechia Gdańsk 18 59
 04 Up Fitness Skra Warszawa 17 56
 05 Edach Budowlani Lublin 17 48
 06 Master Pharm Łódź 18 45
 07 RC Arka Gdynia 18 37
 08 RzKS Juvenia Kraków 18 26
 09 Awenta Pogoń Siedlce 18 18
 10 KS Posnania Poznań 18 17