POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Sochaczew: Rugbowe powitanie Nowego Roku03.01.2022


To już klubowa tradycja. Mini żacy, żacy, młodzicy, kadeci, juniorzy, seniorzy, weterani w sumie około 80 zawodników w każdym wieku wzięło udział w "Noworocznym Treningu Pokoleń" zorganizowanym przez rugbistów Orkana Sochaczew.
 
Na murawę przy Warszawskiej wybiegły drużyny, prowadzone przez kapitanów Macieja Brażuka i Wojciecha Krześniaka. W formie zabawy zagrali 2x10 minut. Towarzyska potyczka zakończyła się remisem 10:10, obie ekipy zdobyły po dwa przyłożenia.
 
Po meczu sochaczewska rodzina rugby wzięła udział w kręceniu wideoklipu rapera Młodego Potara, do utworu opowiadającego o heroizmie polskich żołnierzy broniących wschodnich granic. Potar, czyli Dariusz Potargowicz, sam jest zawodowym żołnierzem - służy w jednostce wojskowej w Bielicach.
 
W wydarzeniu na stadionie wziął udział wiceminister Aktywów Państwowych - Maciej Małecki. Dziękował za promocję naszego miasta w całym kraju oraz życzył wszystkim zawodnikom oraz kibicom, aby nowy 2022 rok był złotym rokiem dla sochaczewskiego Orkana.
 
Na zakończenie odbyła się tradycyjna „trzecia połową” przy grillu i grochówce. Młodzi rugbiści otrzymali w prezencie szaliki, a najmłodsi uczestnicy treningu pokoleń - Julia Zarzyńska oraz Julian Pietrzyk - dodatkowe upominki.

Źródło: sochaczew.pl
Planet Rugby: Drużyna fanów 2021 Przegląd Lig Świata
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Puchar Świata Kobiet 7
Cape Town, 09.09.2022 - 11.09.2022

Tabela Ekstraligi
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Up Fitness Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  Edach Budowlani Lublin    
  Master Pharm Rugby Łódź    
  RC Arka Gdynia    
  RzKS Juvenia Kraków    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  KS Posnania Poznań