POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Sport daje wolność - alkohol odbiera17.12.2020


Miejski Klub Rugby Siedlce od ośmiu lat realizuje program „Sport daje wolność - alkohol odbiera” prowadząc pozalekcyjne zajęcia sportowe z dziećmi ze szkół podstawowych. Program jest współfinansowany przez Miasto Siedlce w ramach przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym
 
Dzieci ze szkół podstawowych uczestniczące w programie, 16 grudnia br. wzięły udział w warsztatach profilaktycznych „Wiem Więcej”. Prowadziła je Anna Skup z siedleckiego Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Dotkniętych Chorobą Alkoholową, Narkomanią i Hazardem „Szansa”.
 
Warsztaty dotyczyły uzależnień od alkoholu, narkotyków i urządzeń elektronicznych typu smartfon czy tablet. Dzieci rysowały, dzieliły się spostrzeżeniami, odpowiadały na pytania i dyskutowały z prowadzącą i między sobą. Świadomość zagrożeń czyhających na młodzież szkolną na pewno się u nich podniosła.
 
Program był adresowany do dzieci w wieku 10-15 lat, ale w przyszłym roku zostanie rozszerzony o grupę dzieci przedszkolnych w wieku 5-7 lat oraz dzieci ze szkół podstawowych od pierwszej klasy. Od początku w projekcie uczestniczą podopieczni SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach, klub współpracuje też z przedszkolami i oddziałami "0" szkół podstawowych realizujac program „Akademia Małego Rugbisty” z grupie wiekowej 5-6 lat. 

W 2021 roku Miejski Klub Rugby zamierza objąć działaniem programu ponad sto siedleckich dzieci. W treningach może obecnie uczestniczyć każde dziecko z Siedlec w wieku od 5 do 15 lat, aktualne informacje o miejscu, dniach i godzinach treningów dostępne są na stronie https://siedlce.pl/

W projekcie uczestniczą: Jacek Wierzbicki- koordynator projektu, Krzysztof Kisieliński, Mariusz Myrcha, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka- opiekunowie/trenerzy, Tomasz Radzikowski- ratownik medyczny, prelegenci ze stowarzyszenia "Szansa".
Wraca Tarcza Kontynentu? KNK7 i KNK7 U18: Zgrupowania w Gdańsku
Tabela Ekstraligi
01 Master Pharm Rugby Łódź 4 17
02 Up Fitness Skra Warszawa 4 16
03 Edach Budowlani Lublin 4 16
04 MKS Ogniwo Sopot 4 15
05 RC Lechia Gdańsk 4 15
06 RC Orkan Sochaczew 4 13
07 RC Arka Gdynia 4 5
08 RzKS Juvenia Kraków 4 1
09 Awenta Pogoń Siedlce 4 0
10 KS Posnania Poznań 4 0