POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Startuje runda wiosenna, hit już w pierwszej kolejce09.03.2023


Startuje runda wiosenna Ekstraligi Rugby, hit już w pierwszej kolejce


Po odrobieniu zaległości, z zimowego snu budzi się w pełni Ekstraliga rugby, która w najbliższy weekend rozpoczyna rundę wiosenną. Już na początek czeka nas hitowe starcie, w którym Budo 2011 Aleksandrów Łódzki podejmą Edach Budowlanych Lublin.

Chociaż runda wiosenna startuje dopiero 11 marca, to poza emocjami reprezentacyjnymi, których w ostatnich tygodniach nie brakowało, fani rugby mieli okazje obejrzeć dwa zaległe mecze z poprzedniej rundy. Przed dwoma tygodniami Ogniwo Sopot pokonało na swoim boisku Juvenię Kraków 59:7, natomiast tydzień później Budowlani Lublin wygrali na wyjeździ z Posnanią 39:5.

Hit w Aleksandrowie Łódzkim

Mimo tego, że przez pewien czas Łódź miała w Ekstralidze dwie drużyny, to w nadchodzącej rundzie w tym mieście kibice nie będą mieli okazji do śledzenia najwyższej klasy rozgrywkowej. Wszystko dlatego, że tamtejszy klub przeniósł się do Aleksandrowa Łódzkiego i będzie teraz występował pod nazwą Budo 2011. Właśnie w Aleksandrowie Łódzkim zostanie rozegrane najciekawsze spotkanie 10. kolejki. Gospodarze, zajmujący drugą lokatę w tabeli, podejmą Budowlanych Lublin, którzy po wygraniu zaległego spotkania w Poznaniu są na trzecim miejscu, ze stratą zaledwie „oczka” do wiceliderów.

Do drużyny prowadzonej przez Andrzeja Kozaka powrócił pochodzący z Zimbabwe Kudakwashe Nyakufaringwa, który już w pierwszym spotkaniu pokazał, że będzie bardzo dużym wzmocnieniem Budowlanych i z pewnością pomoże im w walce o medale. I to niekoniecznie tylko te brązowe.

Pierwsze spotkanie tych dwóch drużyn było bardzo zacięte i zakończyło się remisem 16:16. Tym razem również nie zabraknie walki i emocji. Gospodarze będą chcieli tym razem wygrać i odskoczyć Budowlanym, bo jeśli im się to nie uda, mogą sobie zafundować nerwy już na samym początku rundy.

Ogniwo jedzie do Siedlec, w Krakowie o Trofeum Królów

Prowadzące w tabeli Ogniwo Sopot udaje się do Siedlec na spotkanie z tamtejszą Pogonią. Na początek rozgrywek podopieczni Karola Czyża rozbili rywali 71:3 i teraz również będą zdecydowanymi faworytami. Każdy inny wynik niż ich wygrana za pięć punktów należałoby uznać za sensację. W meczu z Juvenią pokazali, że choć kilku graczy z tej drużyny grało w kadrze i ma prawo czuć lekkie zmęczenie, to jednak nadal jako drużyna są mocni i pewnie zmierzają po tytuł.

Jeszcze wyżej niż Ogniwo w pierwszej kolejce wygrał Orkan Sochaczew, który pokonał Posnanię 103:5. Teraz w stolicy Wielkopolski liczą, że po kilku wzmocnieniach w zimie taki wynik się nie powtórzy, ale mecz z Budowlanymi pokazał, że trudno będzie im nawiązać walkę z jednym z kandydatów do medalu.

Kolejny raz o Trofeum Królów powalczą za to Juvenia Kraków i Skra Warszawa. Teoretycznie faworytem wydaje się zespół ze stolicy, który do tej pory nie pozwalał sobie odebrać pucharu, ale Skra ma swoje problemy, natomiast drużyna ze stolicy Małopolski, którą ponownie poprowadzi Konrad Jarosz, ma bardzo ambitne plany i będzie chciała w końcu wywalczyć trofeum dla Krakowa!

Przełożone zostały za to derby Trójmiasta. Mecz Arki Gdynia z Lechią Gdańsk zostanie rozegrany w 3 czerwca br., więc na tydzień przed finałem rozgrywek, na który oba kluby nie mają już praktycznie szans.

Biuro Prasowe PZR

KNK7 U16/U18: Relacja ze zgrupowania w Gdańsku Komunikat Wielkopolskiej Ligi 7
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki