POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Święto kobiecego rugby na Bemowie25.04.2019

 
W sobotę, 27 kwietnia br., od godziny 10:00 rozpocznie się wielkie święto Kobiecego Rugby w odmianie olimpijskiej. Na boisku Świtu przy ul. Oświatowej 12 w Warszawie zmierzy się, w ramach VI  turnieju z serii Mistrzostw Polski, 10 najlepszych drużyn z całej Polski. Organizatorem turnieju jest kobieca drużyna Legii Warszawa, zaś honorowy patronat nad turniejem objęła p. Urszula Kierzkowska Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
Wstęp na zawody jest darmowy! Pierwszą fazę rozgrywek turniejowych będą stanowiły mecze grupowe, zaś od około 14:00 planowane jest rozpoczęcie meczy finałowych.
 
Dzięki silnemu wsparciu ze strony Województwa Mazowieckiego, Miasta Stołecznego Warszawy, jak również prywatnych sponsorów i partnerów, którzy podobnie jak same zawodniczki, upodobały sobie ten jakże widowiskowy sport, możemy po raz kolejny już gościć najlepsze drużyny z całej Polski. Gwarantujemy dużo emocji i wrażeń sportowych. Sponsorem Głównym Turnieju, bez którego wsparcia finansowego nie udałoby się całe przedsięwzięcie, jest firma ROBYG - deweloper prężnie działający na warszawskim rynku mieszkaniowym, z którym to sekcja żeńska rugbistek rozpoczęła współpracę trzy lata temu. 
Prócz samego turnieju przewidziano wiele atrakcji głównie dla najmłodszych kibiców tj. pokazowe treningi rugby, piłki nożnej, wspólne zabawy, malowanie buziek, kolorowanki itp.
 
Po Turnieju tradycyjnie już zapraszamy wszystkich na tzw. „trzecią połowę”, gdzie będzie można osobiście pogratulować wszystkim zawodniczkom zapału do walki, zwycięstw, jak również poznać odpowiedzi na wszystkie pytania nurtujące kibiców tego fascynującego acz dopiero rozwijającego się w Polsce sportu.
 
Legia Warszawa
 
IO: Wkrótce sprzedaż biletów PPR7: Turniej w Poznaniu odwołany
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1