POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Szansa polskiej reprezentacji01.03.2022


Rywalizujący w Rugby Europe Trophy polscy rugbiści staną wiosną przed szansą wywalczenia historycznego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej - Championship. Biało-czerwonych, którym potrzeba jednego zwycięstwa, w marcu czeka mecz z Belgami, a w kwietniu z Litwinami.
 
Agnieszka Niedziałek     sport.interia.pl/ PAP
 
Polacy mają za sobą w obecnej edycji RET trzy spotkania. Między październikiem a listopadem ubiegłego roku niespodziewanie pokonali Ukraińców, Niemców i Szwajcarów.
Cały zespół, w skład którego wchodzą zawodnicy i sztab szkoleniowy oraz działania organizacyjne - to wszystko zadziałało na wysokim poziomie. (...) Doszedł też bodziec w postaci zmiany na stanowisku głównego trenera - wskazał w rozmowie z PAP szef wyszkolenia w Polskim Związku Rugby Jacek Zalejarz.
Od kwietnia 2021 biało-czerwonych prowadzi Christian Hitt. 33-letni Walijczyk wprowadził trochę nowości w porównaniu z tym, jak wcześniej funkcjonował sztab kadry.
- Kluczowe według mnie było zaproszenie przez niego do współpracy specjalistów w zakresie analizy wideo. Nie bez znaczenia również jest praca trenera formacji ataku i młyna, jako oddzielnych zadań pojawiających się później na boisku. Myślę, że ten sztab bardzo dobrze przygotował zespół do konkretnego meczu. Skutecznie rozpracował przeciwnika. Rozmawiałem z kilkoma zawodnikami odnośnie tego, jak oni odbierają wprowadzone przez szkoleniowca zmiany. Było wiele pozytywnych wskazań. Fajna atmosfera, dobrze zorganizowana praca. Myślę, że to dało w ich odczuciu jakąś stabilizację w tym, co robią - zaznaczył Zalejarz.
 
Przeczytaj całość [kliknij]

Procedury HIA w meczach rugby Rozgrywki MPK7: Wiosna 2022
Tabela Ekstraligi
01 Master Pharm Rugby Łódź 4 17
02 Up Fitness Skra Warszawa 4 16
03 Edach Budowlani Lublin 4 16
04 MKS Ogniwo Sopot 4 15
05 RC Lechia Gdańsk 4 15
06 RC Orkan Sochaczew 4 13
07 RC Arka Gdynia 4 5
08 RzKS Juvenia Kraków 4 1
09 Awenta Pogoń Siedlce 4 0
10 KS Posnania Poznań 4 0