POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

TDiM 05: Puchar Lasów Państwowych na Stulecie Rugby12.10.2022


W niedzielę, 09 października br. w Siedlcach rozegrano turniej Stulecia Polskiego Rugby o Puchar „Lasów Państwowych”, wielkie święto młodzieżowego rugby współfinansowane przez PZU w ramach Programu "Dobra Drużyna PZU". Organizatorami byli Miejski Klub Sportowy Pogoń Siedlce i Miejski Klub Rugby Siedlce.


Udział w imprezie wzięło 23 drużyny z 8 klubów, rywalizowało blisko trzysta zawodniczek i zawodników w kategoriach młodzika, żaka, mini żaka i mikrusa. Turniej rozegrano na sześciu boiskach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, zawody sędziowało 8 arbitrów turniejowych i sędzia główny, nad bezpieczeństwem czuwało 2 ratowników medycznych, infrastrukturę przygotowywało 12 wolontariuszy, a ponad 10 rodziców czuwało żeby dzieciom przypadkiem nie spadł poziom cukru serwując ciasta swojego wypieku i owoce. Nikt nie był głodny (serwowano pizzę i kiełbaski z grilla) i spragniony (wody i napojów nie zabrakło), wszystkie dzieci dostały medale, a wszystkie drużyny puchary. W siedleckich drużynach grały dzieci uczestniczące w programie KLUB 2022 finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W kategorii młodzika zwyciężyła drużyna KS Budowlani Łódź w decydującym meczu pokonując sochaczewski Orkan 12:5. W finałowym meczu żaków Ogniwo Sopot wygrało z Orkanem Sochaczew 15:0, identyczny skład drużyn był w finale kategorii mini żaka z tym, że tu Ogniwo wygrało 8:2. W kategorii mikrusa wygrali milusińscy Miejskiego Klubu Rugby Siedlce przed Pogonią i Budowlanymi Łódź. W siedleckich drużynach debiutowali uczestnicy programu Klub 2022 finansowanego przez Ministerstwo Sportu. Wszystkie wyniki i klasyfikacja kategorii znajdują się w załączniku PDF. Turniej obserwował Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Rugby Jose Miguel Gorrotxategi, a po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy mogli obejrzeć mecz Ekstraligi Rugby Pogoń Siedlce v Arka Gdynia.

Pomiędzy turniejem, a meczem ligowym miały miejsca jeszcze dwa nieco krótsze wydarzenia. Siódemkowe drużyny WFS Siedce Veterans i Legii Warszawa rozegrał II Mecz Pamięci poświecony Leszkowi Czaplickiemu zakończony remisem 8:8, a na ogrodzeniu stadionu odsłonięto XV już tablicę z Historii Siedleckiego Rugby. Zaś po meczu ligowym złożono kwiaty na grobie Leszka Czaplickiego.


Impreza nie mogła by się odbyć gdyby nie mecenasi:
Lasy Państwowe - sponsor tytularny
PZU w ramach Programu "Dobra Drużyna PZU"
Ministerstwo Sportu i Turystyki (Program KLUB 2022)
Miasto Siedlce
Stasin - sponsor Akademii Rugby
Mościbrody - kiełbaski na grilla
Rzeźnik - kiełbaski na grilla
Neścior - napoje
OSM Siedlce - sery
Siedlcecka Pieczarka - pieczarki
Moja Pieczarka - pieczarki
Fungo Fresco - pieczarki
Powichrowscy - pieczarki
Kampa - pizza
DaGrasso - pizza
Mario - pizza
Sphinx - pizza
Piwniczka - pizza
Factory - pizza
Faktory 157 - pizza
Perfekt - opakowania jednorazowe
PSB Mrówka - drzewko
Lidl - napoje, owoce, słodycze, gadżety

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, sędziom, medykom za udział w imprezie, a rodzicom, działaczom Pogoni, MKR i weteranom WFS Veterans za sprawne jej przygotowanie.

Kontakt do pracowników Biura PZR Chris Hitt: Czeka nas potężne, ale ekscytujące wyzwanie
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Rumunia Polska

Rugby Europe Championship
Bukareszt, 04.02.2023

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
01 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 9 37
02 MKS Ogniwo Sopot 8 34
03 Edach Budowlani Lublin 8 31
04 RC Orkan Sochaczew 9 30
05 RC Lechia Gdańsk 9 22
06 Up Fitness Skra Warszawa 9 18
07 RzKS Juvenia Kraków 8 12
08 RC Arka Gdynia 9 10
09 Awenta Pogoń Siedlce 9 5
10 KS Posnania Poznań 8 5